W centrum stolicy powstanie Central Park? Chcą zmienić słynny plac w „zielone płuca”

Wojciech Kozicki
02.02.2018  13:14
Warsaw Central Park zamiast Placu Defilad
Warsaw Central Park zamiast Placu Defilad Fot: Twitter.com/Jan Śpiewak

"Czy grafik się najarał?"

Niektórzy mieszkańcy Warszawy nie mogą już patrzeć na szary Plac Defilad. Wyszli więc z inicjatywą, by na jego miejscu powstał Park Centralny. Byłyby to „zielone płuca” Warszawy.

Jak podaje metrowarszawa.gazeta.pl, jednym ze zwolenników stworzenia Warsaw Central Parku jest radny i działacz społeczny Jan Śpiewak. Napisał na swoim Twitterze, że czas skończyć z aferami korupcyjnymi z działkami w tle. Trzeba zadbać o miejsce dla warszawiaków.

Do jednego ze swoich postów  w mediach społecznościowych dołączył nawet wizualizację zagospodarowania terenu. Jej autorami są Patrycja Stołtny i Michał Sapko. Nie wszystkim przypadła do gustu.

W sieci pojawiła się również zmodyfikowana wersja "Placu Oddechu" z Pałacem Kultury pokrytym zielenią. Jej autorem jest redaktor naczelny m.technik Mirosław Usidus. Zamieścił grafikę na swoim profilu w serwisie linkedin.com.

"Zróbcie tyrolkę"

Warszawiacy odnoszą się pozytywnie do pomysłu. Niektórzy zwrócili jednak uwagę, że na jego realizację może być już za późno

Super projekt. Takie parki motywują mieszkańców do spacerów. Nie dajmy się zabudować milionerom, precz z  molochami – postuluje pitkafka (twitter.com/Jan Śpiewak).

Akurat na ten rejon był konkurs architektoniczny. Nikt nie zgłosił propozycji parku, więc trochę za późno na takie postulaty – uważa Pociąg-autobus-góry (twitter.com/Jan Śpiewak).

I jeszcze zróbcie tyrolkę z 30. piętra PKiN na dach Centralnego – proponuje Zenek (twitter.com/Jan Śpiewak).

PKiN chcecie mchem obłożyć, czy grafik się najarał? – pyta Jesse Pinkman (twitter.com/Jan Śpiewak).

Bezdomni z Centralnego nie mają darmowego szaletu. Taka zieleń to dla nich strzał w dziesiątkę – sądzi Damian(twitter.com/Jan Śpiewak).

Podobny pomysł będzie realizowany w Gdyni. Jak podaje trojmiasto.pl, przy al. Piłsudskiego powstanie Park Centralny wolny od zabudowy. Konkurs na koncepcję zagospodarowania 3-hektarowego terenu wygrała firma Arch Deco. Pozostaje jeszcze kwestia ustalenia ceny za realizację projektu.

Zagłosuj

Czy podoba ci się pomysł zmian na Placu Defilad?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze