Nie żyje autorka przeboju "Zombie". Gwiazdy opłakują artystkę w sieci

Magdalena Kulej
16.01.2018  10:08
Nie zyje wokalistka The Cranberries.
Nie zyje wokalistka The Cranberries. Fot: Facebook.com / @TK1015

Wokalistka The Cranberries miała 46 lat.

Światem wstrząsnęła informacja o niespodziewanej smierci Dolores O'Riordan, wokalistki kultowego zespołu The Cranberries. Jak podaje bbc.com, piosenkarka zmarła 15 stycznia w Londynie, gdzie miała uczestniczyć w krótkiej sesji nagraniowej. Miała 46 lat.

Zarówno członkowie rodziny, trójka dzieci Dolores, jak i miliony fanów są zdruzgotani. Kondolencje napływają z całego świata. Jak informuje billboard.com, gwiazdy muzyki wyrażają swój smutek w mediach społecznościowych.

Jesteśmy załamani po śmierci naszej przyjaciółki. Miała niezwykły talent, a my czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy być częścią jej życia od 1989 roku, gdy zaczynaliśmy jako The Cranberries. Świat stracił dziś prawdziwą artystkę – napisali Noel, Mike i Fergal z The Cranberries. (Facebook.com / @TheCranberries)

Nieee! Uwielbiałem jej muzykę i głos – pisze Josh Groban. (Twitter.com / @joshgroban)

Jesteśmy zszokowani śmiercią Dolores O’Riordan. To The Cranberries jako pierwsi bardzo nas wspierali, gdy pojechaliśmy z nimi w trasę lata temu – dodają członkowie grupy Kodaline. (Twitter.com / @Kodaline)

Nigdy nie zapomnę, gdy po raz pierwszy usłyszałem głos Dolores. Zacząłem się zastanawiać nad tym, jak można brzmieć w kontekście rocka. Nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek używał tak instrumentów. Jestem zszokowany i zasmucony – dodaje Hozier. (Twitter.com / @Hozier)

Dolores mnie zainspirowała, by odważyć się i zaśpiewać moje własne piosenki przed publicznością. Utwór „Zombie” był jednym z pierwszym coverów, jaki kiedykolwiek zaśpiewałam na żywo. Śpiewając jej piosenki, zawsze czułam takie przenikliwe emocje. To smutne, że ją straciliśmy, jestem jej wdzięczna za wszystko – podzieliła się w sieci Kiesza. (Twitter.com / @Kiesza)

Smutek wyrażają też polscy fani muzyki Dolores. Artystkę opłakuje na Twitterze m.in. prezydent Andrzej Duda.

Przyczyna śmierci irlandzkiej wokalistki nie jest jeszcze znana. Fani przypominają jednak, że Dolores O'Riordan borykała się w życiu z wieloma problemami. Dwa lata temu zdiagnozowano u niej depresję maniakalną, wcześniej przyznała w jednym z wywiadów, że jako dziecko była molestowana seksualnie.

Grupa The Cranberries zyskała międzynarodowy rozgłos w latach 90. W 2017 roku wydała akustyczny album „Something Else”, który grupa miała promować podczas trasy koncertowej po Europie i Ameryce Północnej. Polscy fani mieli szansę po raz ostatni usłyszeć grupę na żywo w maju 2017 roku podczas występu we Wrocławiu. 

Zobacz teledysk do największego przeboju zespołu:

Przeczytaj więcej
Komentarze