Szympans uciekł z zoo w Polsce. Może być niebezpieczny

Wojciech Kozicki
13.07.2018  11:25
Szympans Polska uciekł z minii zoo lubelszczyzna
Szympans Polska uciekł z minii zoo lubelszczyzna Fot: Pixabay.com

Najpierw wielki pyton, teraz groźna małpa. Trwają poszukiwania.

Szympans w Polsce uciekł z mini zoo na Roztoczu. Jak podaje lublin112.pl, zwierzę może być agresywne. Trwają jego poszukiwania. Chociaż początkowo uznano to za plotki, to do redakcji „Tygodnia Zamojskiego” zgłosił się jego właściciel. Potwierdzono, że prywatny hodowca z Wrocławia założył z przyjacielem mini zoo na granicy z Ukrainą.

Szympans bonobo został kupiony z ukraińskiego cyrku w Chmielnickim przez Piotra M. Te małpy niejednokrotnie zaskakują inteligencją i sprytem, więc zamek zapadkowy nie stanowił w tym przypadku wielkiej przeszkody w drodze na wolność.

Otrzymaliśmy sygnał, że jeden z rolników widział na drzewie w swoim sadzie jakieś dziwne zwierzę. Najpierw sądził, że to szop pracz, ale szybko stwierdził, że to jednak niemożliwe, bo zwierzę jest za duże – relacjonował właściciel małpy. (tygodnikzamojski.pl)

Zapadła decyzja, by tę okolicę monitorować za pomocą drona. Teraz musimy pozyskać do współpracy osobę, która posiada taki sprzęt i go obsługuje – powiedziała Kierownik Biura Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Piasecznie Agnieszka Pindelska-Litkie. (wmeritum.pl)

Podobno widziano szympansa w okolicach miejscowości Poutrzyn i Przewodów. To samica. Nie boi się ludzi, ponieważ dorastała w ich obecności. Jeśli poczuje się zagrożona, może zaatakować i być niebezpieczna dla ludzi.

Prawdopodobnie małpa nie zyska takiej sławy jak pyton znad Wisły, który podobno brał udział w erotycznej sesji, a szuka go nawet Krzysztof Rutkowski.

ZOBACZ TEŻ: Pyton zjadł kobietę. Wyjęli ją z jego brzucha [WIDEO+18]

Zagłosuj

Czy boisz się szympansa na wolności?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze