Niespodzianka na plażach. Opłaty za "oddychanie niemieckim powietrzem"

Wojciech Kozicki
04.07.2018  10:16
Polska plaża Bałtyk świnoujście wakacje lato.jpg
Polska plaża Bałtyk świnoujście wakacje lato.jpg Fot: East News/Robert Stachnik/REPORTER

Niemcy i ich opłata klimatyczna.

Wakacje w Świnoujściu mogą oznaczać dodatkowe koszty. Jeden z czytelników dziejesie.wp.pl opisał niecodzienną sytuację. Jak podaje money.pl, wystarczy kilka łyków niemieckiego powietrza i zostaje naliczona opłata.

Od Świnoujścia przeszliśmy po plaży do przygranicznych miejscowości Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. W tej ostatniej zeszliśmy z plaży na deptak i tam spotkaliśmy człowieka w krótkich dżinsowych spodenkach, ale koszulce przypominającej policyjną, który po niemiecku zaczął się czegoś od nas domagać – opowiedział pan Damian. (money.pl)

Wakacje i opłata klimatyczna

Poradzili sobie z barierą językową i po chwili już było wiadomo, że powodem „zatrzymania” była opłata klimatyczna. Pan Damian otrzymał bilet za 2,5 euro. Zapłacił jednak w złotówkach, a kontroler nie miał problemu z wydaniem reszty w polskiej walucie. Zapewne ściągnął podobną opłatę od wielu Polaków.

To nie oszustwo, ta opłata rzeczywiście obowiązuje. Potwierdził to rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus. Bilety można kupić w automacie lub u urzędnika i jest to zgodne z niemieckimi przepisami federalnymi. Wystarczy kilka minut, a opłata jest już obowiązkowa. W Polsce również pobiera się podobną opłatę, ale jest wliczona w cenę noclegu.

ZOBACZ TEŻ: Niemieci tankowiec w Bałtyku. Zamieni polskie plaże w strefę śmierci

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z pobieraniem opłaty klimatycznej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze