Niemiecki raper przeszedł na islam. Zginął w walkach w Syrii

Wojciech Kozicki
19.01.2018  13:43
Raper zginął w walkach Isis
Raper zginął w walkach Isis Fot: Facebook.com/Let Us Know " Islam "

Isis wykorzystywało go do "nawracania" młodzieży.

Abu Talha al-Almani, a tak naprawdę Denis Cuspert, to znany w Niemczech raper występujący pod pseudonimem Deso Dogg. Poza wydawaniem dźwięków do mikrofonu parał się także jihadem. Wspierająca Państwo Islamskie organizacja Wafa poinformowała, że zginął w Syrii.

Jak podaje mirror.co.uk, 43-latek poległ w ataku lotniczym podczas potyczki w Gharanij w prowincji Deir Ezzor. Agencja opublikowała zdjęcia jego zakrwawionych zwłok. Na jednym z nich widać jego zmasakrowaną głowę.

Państwu Islamskiemu była na rękę jego popularność i wykorzystywali ją w celach propagandowych. Miał zachęcać niemiecką młodzież do wspierania islamistów i przeprowadzania zamachów. Groził także prezydentowi Barackowi Obamie, m. in przejeżdżając w klipach palcem po gardle.

W Syrii zginął niemiecki raper - poinformował 8 Channel na swoim Twitterze.

Zniszczyć niewierzących

W przeszłości kilkukrotnie pojawiały się informacje, że zradykalizowany Deso Dogg zginął. W 2015 roku Pentagon oświadczył, że muzyk poniósł śmierć podczas nalotu w Syrii.

Moim obowiązkiem jest używanie głosu, by nieść prawdę. Moim obowiązkiem jest jihad. Święta wojna i budowanie światowego kalifatu, to moja powinność wobec Allaha. Trzeba oczyścić świat z niewierzących. Świat przejdzie na islam albo zginie – powiedział raper (mirror.co.uk).

Raper był synem Niemki i uciekiniera z Ghany. Wielokrotnie łamał prawo i trafił nawet do berlińskiego więzienia Tegel. Dołączył do gangu 36 Boys. W 2010 roku przeszedł na islam, a 3 lata później wyruszył na wojnę.

Tak rapował Deso Dogg:

Zagłosuj

Czy znasz twórczość Deso Dogga?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze