Niepełnosprawny robi "patostreamy". Może ruszać tylko głową [WIDEO]

Wojciech Kozicki
05.09.2018  15:49
Lubacha stream niepełnosprawny
Lubacha stream niepełnosprawny Fot: Youtube.com

Pije, pali i gra w Starcrafta. Wybuchła afera w polskim internecie.

Paweł Lubacha jest niepełnosprawny i sparaliżowany od szyi w dół po wypadku samochodowym z 2011 roku. Dał jednak radę napisać książkę. Jest też popularny w internecie i robi transmisje na żywo. Jak podaje natemat.pl, w ten sposób zbiera pieniądze na rehabilitację, opiekę i alimenty.

Jako pasażer uległem wypadkowi samochodowemu, którego fatalne skutki odczuwam po dziś dzień. Złamany kręgosłup, zmiażdżony rdzeń kręgowy,  porażenie czterokończynowe , brak czucia od szyi w dół, rękoma też nie ruszam. To uszkodzenia jakich doznałem podczas wypadku - napisał Paweł. (pawel.walkaomarzenia.pl)

Zapomoga z MOPS i zasiłek nie wystarczają. Dodatkowo, musi opłacać alimenty, ponieważ ma syna, który mieszka z byłą żoną. Natemat.pl podaje, że odeszła od niego po wypadku.

Zajmują się nim mama i opiekunka. Co 20 minut potrzebuje odsysania, ponieważ nie może sam odkrztuszać. Problemem są niego są także odleżyny.

Starcraft 2 live

Paweł pokazuje w sieci m.in. jak w gra w gry komputerowe, m.in. Starcraft 2. Jest podłączony do respiratora i rurki tracheotomijnej, ale z pomocą przyszła mu technologia. Rusza głową, a nos służy mu za myszkę. Ma na nim umieszczoną kropkę, która odpowiada za ruchy kursora na ekranie.

Patostreamy

Jego transmisje live w YouTube nie wszystkim się podobają. Skrytykowali go za stream podczas którego palił i pił alkohol. Kontrowersyjne wideo zostało usunięte. Niektórzy napisali, że są to już patostreamy. Dodaje też wulgarne komentarze w sieci.

Pawłowi jest potrzebna taka rozrywka, bo siedzi sam w czterech ścianach. To się jednak zdarza bardzo, ale to bardzo rzadko – tłumaczy opiekunka Pawła. (natemat.pl)

Niektórzy zarzucają Pawłowi, że paląc papierosy niszczy bardzo drogi sprzęt medyczny. Natemat.pl podaje wypowiedź jego opiekunki, która usprawiedliwia jego palenie i picie przed kamerą. Wyznała, że jego syn poszedł do pierwszej klasy, a on nie widział go od 2 lat. Przyznała, że Paweł pali papierosy od dawna.

ZOBACZ TEŻ: Polski youtuber zdemolował hotel dla łapek w górę [WIDEO]

wykop screeny lubacha
wykop screeny lubacha Fot: Natemat.pl

Paweł Lubacha - historia

Przeczytaj więcej
Komentarze