Ostrzejsze kary za złe parkowanie. Posłowie chcą wyższych mandatów

Wojciech Kozicki
11.06.2018  12:13
straż miejska blokada mandat parkowanie złe
straż miejska blokada mandat parkowanie złe Fot: East News/Karol Makurat/REPORTER

Nowy taryfikator mandatowy. Nie będzie dotyczył polityków.

Źle zaparkowany samochód będzie oznaczał mandat. Jego wysokość ma ulec zmianie. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, by kary za złe parkowanie były wyższe. Jak podaje radiozet.pl, do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu infrastruktury wpłynęły już stosowne interpelacje w tej sprawie. Ma to doprowadzić do kolejnej nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Portal terazgostynin.pl podaje, że pomysłodawcami zaostrzenia kar są posłowie Zjednoczonej Prawicy Iwona Michałek, Michał Cieślak, Zbigniew Gryglas, Wojciech Murdzek i Grzegorz Piechowiak.

ZOBACZ TEŻ: Koniec z paleniem w samochodzie. Nowy projekt rządu

Wskazujemy, że w ramach wykonywania mandatu poselskiego napływają do nas informacje od wyborców, którzy skarżą się na aktualny obecnie problem znalezienia miejsca do parkowania w miastach. Polskie miasta dotyka problem deficytu miejsc parkingowych, parkingów podziemnych bądź piętrowych i innych rozwiązań ułatwiających życie wszystkim użytkownikom dróg i chodników. Jednakże problem ten wzmacnia niski poziom kultury parkowania np. zaparkowanie samochodu poza liniami wyznaczającymi dane miejsce parkingowe i co się z tym wiąże nieprzestrzeganie przepisów prawa drogowego regulujących zasady prawidłowego postoju i parkowania pojazdów w terenie zabudowanym – napisali posłowie. (terazgostynin.pl)

Nowy taryfikator mandatowy

Posłowie krytykują kierowców i zwracają także uwagę na brak miejsc parkingowych. Zarzucają również policji, że funkcjonariusze nie reagują, gdy widzą źle zaparkowane auto. Obecnie można otrzymać mandat  w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny. Nie podano jeszcze o ile wyższe miałyby być kary.

Politycy chcą prawidłowego parkowania, ale sami święci nie są. Portal wiadomosci.wp.pl poinformował, że na terenie Sejmu również stoją nieprawidłowo zaparkowane samochody. Posłowie nie muszą jednak płacić mandatów, gdyż chroni ich immunitet.

ZOBACZ TEŻ: Nowy znak drogowy w Polsce. Posypią się mandaty

Zagłosuj

Czy popierasz wyższe kary za złe parkowanie?

Liczba głosów:

Nietypowe kary za parkowanie:

Przeczytaj więcej
Komentarze