Wiosna w Polsce odwołana. Pogorszenie pogody, nadciąga niż Hypatia

Wojciech Kozicki
05.04.2018  09:44
Niż Hypatia, burze i prognoza pogody
Niż Hypatia, burze i prognoza pogody Fot: East News/Karol Makurat/REPORTER

Wydano ostrzeżenie hydrologiczne, będzie niebezpiecznie.

Od 5 kwietnia nastąpi załamanie pogody. Znad Niemiec nadciąga niż Hypatia. Telewizjarepublika.pl ostrzega, że kraj znajdzie się w „południowej części głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii". Jak podaje gazeta.pl, w czwartek w kraju rozszaleją się burze i wichury.

Nad Polskę nadciągnie fala chłodnego powietrza. Temperatura spadnie miejscami do 5 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu i silnego zachmurzenia. W rejonach górskich i podgórskich może wiać nawet z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody hypatia
Prognoza pogody hypatia Fot: IMGW-PIB

Ostrzeżenie hydrologiczne w Polsce

Jeśli ktoś po Wielkanocy odpoczywa nad Bałtykiem, powinien zaopatrzyć się w płaszcz przeciwdeszczowy. W rejonie Zatoki Gdańskiej można spodziewać się najintensywniejszych opadów. W godzinach dopołudniowych spadnie od 4 do 8 litrów wody na metr kwadratowy. W rejonie Tarnowa i Elbląga mogą pojawić się zalania.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego również powinni mieć się na baczności. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tego regionu ostrzeżenie hydrologiczne 2. Stopnia.

Na szczęście to krótkotrwałe załamanie pogody, a wiosna będzie "odwołana". Weekend zapowiada się słonecznie.

ZOBACZ TEŻ: Jasnowidz Jackowski i prognoza pogody

Zagłosuj

Jaka jest twoja ulubiona pora roku?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze