Będzie więcej reklam w telewizji. Nowe przepisy w Unii Europejskiej

Wojciech Kozicki
21.06.2018  12:09
Reklamy w telewizji limit czas antenowy
Reklamy w telewizji limit czas antenowy Fot: East News/Value Stock Images

Czy wkrótce w telewizji będą reklamy przerywane filmami?

Reklamy w telewizji niejednemu widzowi napsuły krwi. Przygotujcie się jednak na ich większą dawkę. Komisja Europejska chce wprowadzić zmiany i rozluźnienie limitów dla nadawców.

Jak podaje serwis benchmark.pl, obecnie wyświetlane reklamy nie mogą przekraczać 20 procent czasu antenowego dla każdej godziny zegarowej. Daje to 12 minut bloku reklamowego na godzinę. To się jednak może wkrótce zmienić. Nowy system ma być elastyczny i dostosowany do współczesnych realiów rynkowych.

Reklamy przerywane filmami

W nowym projekcie doba ma być podzielona na 3 części, a reklamy będą stanowić 20 procent każdej z nich. W ten sposób w danej godzinie telewizja może zaserwować nawet dwukrotnie dłuższy blok reklamowy. Od północy do 6 rano nie będzie natomiast obowiązywał żaden limit. Jeśli stacja telewizyjna zechce, może zaserwować widzom nawet sześciogodzinny blok reklamowy.

Benchmark.pl, powołując się na dane z Gemiusa, podaje, że 90 procent internautów podczas telewizyjnej przerwy reklamowej sięga po smartfony. Co trzeci gra lub siedzi na Facebooku.

Jak podaje dziennik.pl, polski Senat głosował niedawno nad ograniczeniem reklam w telewizji. Na nic to jednak, bo Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada UE zawarły już porozumienie co do nowelizacji dyrektywy o usługach audiowizualnych. Może wejść w życie już w drugiej połowie 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ: Zwierzęta jako piersi. Kontrowersyjna reklama

Zagłosuj

Czu uważasz, że reklam w telewizji jest za dużo?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze