Konkurencja dla Biedronki. Rosyjski dyskont wkracza do Polski

Wojciech Kozicki
02.08.2018  11:48
svetofor mere sklepy z Rosji w Polsce
svetofor mere sklepy z Rosji w Polsce Fot: Twitter.com/Między Wierszami, Svetofor-nsk.ru/

Zapowiedziano bardzo obniżone ceny. Będą sklepowe bitwy o tanie produkty?

Biedronka (Jeronimo Martins), Auchan, Tesco i Lidl wkrótce będę musiały zaproponować wyjątkowe promocje, by zatrzymać klientów. W Polsce pojawią się nowe sklepy zagranicznego detalisty. Oferta i ceny produktów mają być bardzo konkurencyjne. Na polski rynek wkracza rosyjski Svetofor, który otworzy 105 dyskontów Mere. Będzie prowadzić je spółka Torgservice PL z siedzibą w Krakowie.

 

Wprost.pl zwraca uwagę, że Polacy mogą być zaskoczeni standardem rosyjskich sklepów. Nie każdemu przypadnie do gustu mięso w kartonach i wielkie pudła na paletach. Kuszące mogą być za to niskie ceny. Czy szykują się kolejne sklepowe bitwy jak np. walka o karpia w Lidlu lub bójka o tanie kurczaki w Netto?

Ceny w dyskontach - będzie taniej

Sieć ma skupić się na towarach ekonomicznych ze średniej półki. Ceny mają być niższe nawet o 20-30 procent od rynkowych, co zapewni bezpośrednia współpraca z producentami, sztywna polityka cenowa i minimalna marża handlowa. Rosyjskie sklepy uzyskują niskie ceny także poprzez redukcję kosztów opakowań. Producenci nie będą musieli płacić za wejście na półki.

Zagłosuj

Czy będziesz robił zakupy w Mere?

Liczba głosów:

ZOBACZ TEŻ: Lidl legalnie sprzedaje marihuanę. Odlotowa oferta

Otwarcie pierwszych sklepów Mere w Polsce nastąpi jeszcze w 2018 roku. Początkowo będzie to 8 placówek w południowej w Polsce. Zgodnie z polską tradycją, klienci zapewne tłumnie zjawią się na otwarciu. Pokazali co potrafią chociażby podczas otwarcia salonu Mi Store firmy Xiaomi w krakowskiej galerii Serenada, gdy spali w toalecie. Podczas otwarcia sklepu Ikea zjedli nawet plastikowe jabłka.

Dlahandlu.pl podaje, że Svetofor ma już ok. 800 sklepów w Rosji, w Kazachstanie, na Białorusi i w Chinach. Jako Mere będą obecne w krajach takich jak Polska, Rumunia, Niemcy i Azerbejdżan. Wkrótce ma ruszyć rekrutacja i pojawią się pierwsze oferty pracy.

ZOBACZ TEŻ: Biedronka w Polsce ma kłopoty. Sklepy będą zamknięte?

svetofor mere sklepy Rosja dyskonty sieć sklepów
svetofor mere sklepy Rosja dyskonty sieć sklepów Fot: Svetofor-nsk.ru/
Przeczytaj więcej
Komentarze