Urząd zabronił jedzenia lewą ręką. Zdaniem władz „tak robią tylko demony”

Wojciech Kozicki
06.02.2018  13:13
Zakaz w islamie
Zakaz w islamie Fot: Pixabay.com

Dla niektórych są wyjątki.

Przy stole trzeba umieć się zachować. W niektórych krajach dobre maniery to jednak nie tylko sprawne posługiwanie się nożem i widelcem. W Turcji lepiej jeść wyłącznie prawą ręką, bo inaczej można zostać uznanym za demona.

Turecki departament ds. religijnych (Diyanet) uznał, że spożywanie pokarmów lewą ręką nie jest zalecane. Jak podaje hurriyetdailynews.com, w ten sposób konsumują tylko istoty nieczyste.

Prorok Mahomet ustalił główne zasady spożywania posiłków. Uważał posługiwanie się lewą ręką przy stole za nieuprzejme – poinformowało Diyanet (hurriyetdailynews.com).

Usprawiedliwione są osoby niepełnosprawne. Mogę one przy stole posługiwać się lewą kończyną. Nie wiadomo jednak czy mańkuci muszą przestawić się na konsumpcję prawą ręką, by nie zostać uznanymi za bestie z piekła rodem.

demon je mięso

Kontrowersyjne prawo

Internauci krytykują zalecenia departamentu. Wielu z nich nawet sobie z niego żartuje.

Jeśli podcierasz się lewą ręką zamiast papieru, to jedzenie prawą jest naturalne i świadczy o rozwoju – uważa Stephen Robinson (Facebook.com/RT).

Dalej zastanawiacie się dlaczego ten świat jest taki pokręcony i zły? Bo kapłani chcą nam wmówić jak jeść, kochać i myśleć – twierdzi Johannes Els (Facebook.com/RT).

Nie wiedziałem, że ci ludzie żyją aż w takim średniowieczu. Ale przecież niektórzy nadal wierzą, że Ziemia jest płaska – napisał Maksim Sol (Facebook.com/RT).

To kolejny kontrowersyjny komunikat wspomnianej tureckiej instytucji. W 2007 roku uznała, że mąż nie może nazywać żony „matką” i „siostrą”. Pozwala jednak na rozwody listowne i telefoniczne. Wystarczy 3 razy powiedzieć lub napisać „rozwód”.

W Egipcie piosenkarka Shaimaa Ahmed trafiła do więzienia. W teledysku zjadła banana. Zrobiła to jednak w taki sposób, że wywołała oburzenie w islamskim kraju.

Zagłosuj

Co sądzisz o zakazie jedzenia lewą ręką?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze