Nowe święto państwowe. Będzie wyrazem hołdu dla duchownych

Wojciech Kozicki
05.10.2018  15:33
Nowe święto państwowe w Polsce
Nowe święto państwowe w Polsce Fot: Pixabay.com

Sejm przyjął uchwałę. Dzień porwania i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie miał charakter święta narodowego. Projekt złożyli posłowie PiS.

19 października Polacy będą obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Sejm zdecydował o tym w czwartek. Jak podaje radiozet.pl, ustawa musi jeszcze trafić do Senatu.

W ponad 1050-letnią historię Polski nieodłącznie wpisane jest chrześcijaństwo i jego wartości. Od zarania dziejów w historii naszego kraju pojawiają się postaci niezłomnych, bohaterskich duchownych, dla których chrześcijańskie idee i wiara w Boga są podstawą do apostolstwa, pobożnego życia i dążenia do świętości, ale też stanowią dodatkową motywację do działań na rzecz ziemskiej Ojczyzny - jej rozwoju, suwerenności i dobrobytu -  można przeczytać uzasadnienie na stronie sejm.gov.pl.

Nowe święto państwowe ma być wyrazem hołdu dla duchownych, którzy  okazywali wiarę w Jezusa Chrystusa oraz postawę patriotyczną. Projekt ustawy został złożony przez Prawo i Sprawiedliwość. Głosowało za nią 356 posłów.

W uzasadnieniu zwrócono uwagę, że projekt ustawy nie oznacza obciążenia budżetu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Rodzi za to pozytywne skutki społeczne.

ZOBACZ TEŻ: Czy w niedzielę sklepy będą otwarte? Kalendarz niedziel handlowych

Polacy o Kościele w Polsce:

Przeczytaj więcej
Komentarze