Nowe tanie linie lotnicze w Polsce. Będą konkurować z Wizz Airem

Magdalena Kulej
10.04.2018  10:09
Kraków Balice
Kraków Balice Fot: AGNIESZKA LUCZAKOWSKA/ East News

Na uruchomienie tego połączenia wielu czekało od bardzo dawna. 

8 kwietnia na polskim niebie zadebiutowały linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Flydubai. Oznacza to, że na majówkę do Dubaju Polacy będą się już mogli wybrać samolotem bezpośrednio z Polski.

Jak podaje krakow.wyborcza.pl, o 22.28 na lotnisku Kraków - Balice wylądował Boeing 737 Max z polską załogą. Na pokładzie samolotu mogącego pomieścić 150 pasażerów, przyleciało 120 osób.

Kraków – Dubaj: bezpośrednie loty

To pierwsze bezpośrednie połączenie stolicy Małopolski z Bliskim Wschodem. Liniami Flydubai będzie można podróżować codziennie. Wylot z Dubaju do Krakowa zaplanowany jest na 18.30, w Polsce wyląduje po 6 godzinach, o 22.30. Godzinę później ruszy w drogę powrotną i o 7:10 czasu lokalnego będzie w Dubaju.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy podatek lotniczy. Pożegnajcie się z tanimi biletami

Jak podkreśla sam przewoźnik, cenowo loty plasują się między linią lotniczą Emirates a Wizz Airem. Ceny biletów w klasie ekonomicznej zaczynają się od 1121 zł w dwie strony, zaś w klasie biznes od 8231 zł.

Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych Flydubai, zaznacza, że firma interesuje się też współpracą z innymi polskimi lotniskami, zwłaszcza z Gdańskiem i Katowicami.

Kraków prawdopodobnie jednak pozostanie jedynym polskim portem lotniczym, do którego będziemy latać codziennie – mówi Efendi. (krakow.wyborcza.pl)

Jak podkreśla „Gazeta Wyborcza”, liczba Polaków podróżujących do Dubaju lub przez Dubaj w celach turystycznych rośnie. Tylko w 2017 roku było ich ponad 85 tys.

Dr. Yousif Eissa AlSabri, ambasador ZEA w Polsce liczy, że w związku z uruchomieniem nowego połączenia liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej. Jest to możliwe, biorąc pod uwagę, że Polacy błyskawicznie wykupili wszystkie dostępne miejsca z Krakowa do Dubaju na majówkę.

ZOBACZ TAKŻE: Awaria samolotu. Wypadły z niego ponad 3 tony złota 

Zobacz relację z inauguracji połączenia do Dubaju:

Zagłosuj

Które ze środków komunikacji preferujesz?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze