Nowe znaki drogowe w Polsce. Posypią się mandaty?

Wojciech Kozicki
04.09.2018  10:12
policja mandat zatrzymanie radiowóz
policja mandat zatrzymanie radiowóz Fot: East News/Andrzej Zbraniecki

Ważna zmiana dla kierowców... i ich portfeli.

Kierowcy, nastąpiła zmiana przepisów! Strefy czystego transportu stały się faktem. Pojawiły się 2 nowe znaki drogowe w Polsce. Będą informować o wjeździe i wyjeździe z tych stref.

Płatne strefy czystego transportu 

W związku z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych (rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych), miasta będą mogły ustanowić płatne strefy czystego transportu. Wówczas w godzinach 9-17 właściciele samochodów innych niż elektryczne i na gaz ziemny, zapłacą za godzinę maksymalnie 2,5 złotego.

Jeśli ktoś nie dostosuje się do nowych przepisów, czeka go kara finansowa. Można otrzymać mandat nawet w wysokości 500 złotych.

Strefy ekologiczne – znaki D-54 i D-55

O strefach czystego transportu pisaliśmy już kilka miesięcy temu, gdy zapowiadało je Ministerstwo Infrastruktury. Nowe przepisy weszły w życie 29 sierpnia. Wkrótce pojawią się znaki drogowe D-54 (wjazd do strefy czystego transportu) i D-55 (koniec strefy czystego transportu)

To nie koniec zmian w przepisach. Jak podaje radiozet.pl, w życie weszły też nowe regulacje dotyczące oznaczania znakami pionowymi i poziomymi miejsc postojowych dla samochód elektrycznych, hybrydowych i napędzanych gazem ziemnym.

ZOBACZ TEŻ: Rząd chce zabronić palenia w samochodach

Zagłosuj

Czy zdarza ci się przekraczać dozwoloną prędkość?

Liczba głosów:

strefy czystego transportu mandaty znaki drogowe ministerstwo infrastruktury
strefy czystego transportu mandaty znaki drogowe ministerstwo infrastruktury Fot: Ministerstwo Infrastruktury
Przeczytaj więcej
Komentarze