Nowy podatek lotniczy. Pożegnajcie się z tanimi biletami

Wojciech Kozicki
05.04.2018  15:26
Ceny biletów lotniczych ze Szwecji
Ceny biletów lotniczych ze Szwecji Fot: Pixabay.com

Internauci podejrzewają, dlaczego wprowadzono dodatkowe opłaty dla pasażerów.

W Szwecji postanowiono najwyraźniej skończyć z tanimi biletami lotniczymi. Jak podaje radiozet.pl, od 1 kwietnia funkcjonuje nowy podatek lotniczy od każdego pasażera. Osoby lecące samolotem ze Szwecji muszą dopłacić do biletu od 30 do 180 złotych. Wysokość podatku zależy od kierunku i długości lotu.

Bankier.pl podaje, że autorami kontrowersyjnego pomysłu są politycy koalicyjnej Partii Zielonych. Określają go jako opłatę środowiskową. Chcą przekonać pasażerów, by wybierali ekologiczne środki transportu. Chociaż przewoźnicy protestują, to obywatelom spodobał się pomysł. Ma go popierać ponad 50 procent Szwedów.

Szwecja nałożyła na osoby wylatujące z tego kraju dodatkowe opłaty, by zmniejszyć emisję szkodliwych substancji - napisała Trad American Angel na swoim Twitterze.

Ceny biletów lotniczych

Polscy internauci wypowiadają się o nowym podatku krytycznie. Podejrzewają, że politykom wcale nie chodzi o ochronę środowiska.

Socjal kosztuje. To dobrze, że obciążają nim wszystkich – uważa Krzysztof. (facebook.com/Bankier.pl)

Socjalizm się rozrasta – skomentował Patryk. (facebook.com/Bankier.pl)

No i zabili kurę znoszącą złote jajka. To dopiero początek nowych podatków – przewiduje Kuba. (facebook.com/Bankier.pl)

Linie lotnicze nie chcą być stratne i zapowiadają podwyżki cen biletów. Niektóre trasy zostały zawieszone. Radiozet.pl przewiduje, że może dojść do zmniejszenia liczby połączeń z lotnisk w Szwecji.

Dyrektor komunikacji w Norwegianie Charlotte Holmberg Jacobbson rozważa zmniejszenie ilości połączeń ze Sztokholmu do Los Angeles. Potwierdził, że ze względu na podatek anulowano trasę Karlstad-Alicante.

Boże, nie wierzę, że system w Szwecji jest aż tak durny. Nakładają na mnie kolejny podatek i muszę zapłacić dodatkowo 1000 dolarów, by stąd wyjechać. Nie mam tyle pieniędzy - oburzyła się eluniya ⊬.

ZOBACZ TEŻ: Nie wpuścili chomika do samolotu. Odebrała mu życie

Zagłosuj

Czy boisz się podróżować samolotami?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze