Pitbull zagryzł psa. Szokująca reakcja właściciela [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
10.08.2018  11:34
pitbull atak agresywny pies Nowy Sącz
pitbull atak agresywny pies Nowy Sącz Fot: youtube.com/Krynica.TV

Pogryzł też ludzi. Zaskakujące oświadczenie policji.

Nowy Sącz. Pitbull zaatakował kobietę, która wracała z zakupów. Pogryzł ją i zagryzł jej psa (Figaro, owczarek belgijski). Jak podaje "Super Express", do akcji wkroczyła policja, ale sprawa została umorzona. Agresywny pies i jego właściciel pozostaną bezkarni?

Jak widać na makabrycznym wideo, 66-letnia właścicielka owczarka walczyła o swojego pupila do końca i zasłoniła go własnym ciałem. Pitbull przegryzł mu jednak gardło.

Pies czy właściciel - kto bardziej niebezpieczny?

Właściciel niebezpiecznego psa przez długi czas nie reagował. Siedział na chodniku i przyglądał się krwawej jatce. Również został pogryziony przez swojego psa.

Prosiła mężczyznę, by odciągnął swojego psa, w końcu ruszył się, ale pies nie reagował na jego komendy i odciąganie. Po chwili Pan dostał zadyszki i usiadł na krawężniku. Ten dramat trwał kilka minut – relacjonuje jeden ze świadków tragedii. (miastons.pl)

Zabijcie tego psa! – słuchać dramatyczne krzyki na nagraniu. (youtube.com/Krynica.TV)

Pewien 23-latek próbował pomóc kobiecie. Polał pitbulla wodą, ale to go nie powstrzymało.

Agresywny pies

Sprawa trafiła na policję. Córka właściciela pitbulla nie zgodziła się na uśpienie psa. Stwierdziła, że to „seria zbiegów okoliczności, przez które cierpi jej rodzina”.  Jej zdaniem pies jest łagodny.

Jedna z mieszkanek z ulicy Reguły w Nowym Sączu zdradziła portalowi miastons.pl, że pies jest źle traktowany, a kiedyś już zaatakował inną kobietę. Pogryzł także weterynarza.

Nie zaistniały przesłanki dotyczące narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia czy zdrowia – wydała oświadczenie policja w Nowym Sączu.

Pogryzienie przez psa - policja

Sprawa została umorzona. Policja nie będzie zajmować się niebezpiecznym psem. Podczas ataku pies był bez obroży i kagańca. SE.pl podaje, że właściciel odgrażał się świadkom, że ich pozabija, jeśli odważą się zeznawać przeciwko niemu.

Policjanci na podstawie rozmów ze świadkami i uczestnikami zdarzenia ustalili, że właściciel siedział przed blokiem, trzymając psa na smyczy. Zwierzę miało również na pysku kaganiec. Obok ławki przechodziła kobieta, wyprowadzając na spacer dwa owczarki belgijskie. Na ich widok pitbull wyrwał się ze smyczy właścicielowi i zaatakował jednego z nich, a gdy uderzył pyskiem owczarka, spadł mu kaganiec. Właściciele psów próbowali ratować sytuację, rozdzielając psy, jednak skończyło się to podgryzieniem ich dłoni przez zwierzęta. Właściciel pitbulla został opatrzony na miejscu zdarzenia przez załogę Pogotowia Ratunkowego, natomiast kobieta została przewieziona do szpitala i tam opatrzona medycznie. Jej psa niestety nie udało się uratować, dlatego został zabezpieczony przez lekarza weterynarii – powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak w rozmowie z portalem miastons.pl.

Niebiezpieczny pies - zezwolenie

To może jednak nie być koniec sprawy. Amerykański pitbull terrier, którego posiada mężczyzna, wymaga zezwolenia. Oczywiście on go nie posiada. Potrzebna jest jeszcze opinia biegłych, którzy dokładnie określą rasę psa. Jeśli potwierdzą, że trzyma groźnego bez zezwolenia, sprawa będzie badana pod kątem wykroczenia. Jak na razie, jak donoszą mieszkańcy Nowego Sącza, pitbull nadal spaceruje po osiedlu bez obroży i kagańca.

ZOBACZ TEŻ: Pies umierał przed drzwiami kościoła. Należał do księdza

Atak pitbulla w Nowym Sączu. Agresywny pies zabił [ WIDEO+18]

Przeczytaj więcej
Komentarze