Pojechała do Egiptu, by urodzić w morzu. Nowa moda wśród ciężarnych? [ZDJĘCIA]

Magdalena Kulej
14.03.2018  15:30
Nowy trend wśród przyszłych matek.
Nowy trend wśród przyszłych matek. Fot: facebook.com / Hadia Hosny El Said

Szczególnie cenią sobie "lekkość" porodu.

W 2012 roku zupełnie nowy trend wśród przyszłych matek zapoczątkowała Kourtney Kardashian. Celebrytka zdecydowała się wówczas na poród w gronie licznej rodziny. W jej ślad poszły kolejne kobiety, które dały się zwariować modzie na tzw. rodzenie w tłumie (ang. crowd birth).

Kilka lat później pojawia się nowy trend. Kobiety rodzą w gronie rodziny, ale w wodzie. Jak podaje foxnews.com, pewna Rosjanka udała się w podróż do nadmorskiej miejscowości turystycznej na wybrzeżu Zatoki Akaba w Egipcie, by w tamtejszych wodach Morza Czerwonego urodzić dziecko.

Zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia opublikowała w sieci Hadia Hosny El Said, krewna ginekologa specjalizującego się w porodach w wodzie. Na zdjęciach z plaży widać wyraźnie umieszczone w misce łożysko i noworodka połączonego z pępowiną.

Na łonie natury

Dokładnie okoliczności porodu nie są do końca jasne. Tożsamość matki również nie została ujawniona. Wiadomo jednak, że odbierający poród mężczyzna jest lekarzem. 

Zagraniczne media podają, że wśród ciężarnych Rosjanek nowa moda przyjęła się całkiem dobrze. Kobiety tłumaczą, że taki poród jest zdecydowanie łatwiejszy i zdrowszy dla organizmu. Dużym plusem jest też bezpośredni kontakt z naturą.

Zobacz relację z przyjścia na świat w morzu:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Przeczytaj więcej
Komentarze