Rzucili się z maczetą na Jezusa i odrąbali mu rękę. Nie wiedzą, dlaczego

Magdalena Kulej
22.05.2018  12:57
Rzucili się z maczetą na Jezusa i odrąbali mu rękę. Nie wiedzą, dlaczego
Rzucili się z maczetą na Jezusa i odrąbali mu rękę. Nie wiedzą, dlaczego Fot: KPP Nysa

Według funkcjonariuszy byli nieobliczalni. 

Byli kompletnie pijani i bardzo agresywni. Rankiem 14 maja 37- i 40-latek z maczetą weszli kościoła św. Dominika w Nysie w województwie opolskim i rzucili się na XVIII-wieczną figurę ukrzyżowanego Jezusa.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nysie, mężczyźni odrąbali mu lewą rękę i fragment tułowia, po czym uciekli. Nie zaszli jednak daleko, bo już kilkadziesiąt minut po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni zauważyli na jednej z ulic dwóch podejrzanych mężczyzn z maczetą.

Działali wspólnie i w porozumieniu. W posiadanie maczety weszli tego samego dnia. Patrząc na ich zachowanie, stali się osobami nieobliczalnymi. Zachodziła obawa, że będą mogli też utrudniać postępowanie, dlatego skierowaliśmy wniosek do sądu o ich tymczasowe, trzymiesięczne aresztowanie. Sąd w pełni przychylił się do tego wniosku – powiedział w rozmowie z TVN24 Sebastian Biegun, Prokurator Rejonowy w Nysie. (tvn24.pl)

ZOBACZ TAKŻE: Matka Boska uratowała wiernych przed masakrą. Rozpędzony samochód dachował u jej stóp 

Jak donosi tvn24.pl, po porannych ekscesach w kościele wandale mieli też włamać się do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Obaj mieli niemal po 3 promile alkoholu w organizmie.

Przyznali się do zniszczenia rzeźby wpisanej do rejestru zabytków, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. Dlaczego zdewastowali kościół – nie wiadomo, bo sami nie byli w stanie tego racjonalnie wytłumaczyć.

203-32655
203-32655 Fot: KPP Nysa
Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze