O. Rydzyk domaga się wsparcia finansowego: „Rząd daje na lewactwo i gender, a tutaj nie”

Magdalena Kulej
03.09.2018  12:19
O. Rydzyk domaga się wsparcia finansowego: „Rząd daje na lewactwo i gender, a tutaj nie”
O. Rydzyk domaga się wsparcia finansowego: „Rząd daje na lewactwo i gender, a tutaj nie” Fot: Jozef Ostrowka/REPORTER

O. Tadeusz Rydzyk ostro skrytykował ministerialne dotacje.

Dlaczego na uniwersytet, który jest przesiąknięty lewactwem, przesiąknięty gender, (…) dają pieniądze, a tu nie? – dopytywał w sobotę podczas „X Dziękczynienia w Rodzinie” o. Tadeusz Rydzyk, założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Podczas corocznego spotkania środowisk Radia Maryja i TV Trwam w Toruniu duchowny skrytykował rząd za przyznawanie dotacji uczelniom prowadzonym przez „chodzące lewactwo” i za traktowanie WSKSiM jako uczelni „trzeciej kategorii”

Dlaczego na uniwersytet, który jest przesiąknięty lewactwem, przesiąknięty gender, wykładowcy są często demoralizatorami, przeciwko Panu Bogu i przeciwko Ojczyźnie. Chodzące lewactwo, nie będę mówił kto i gdzie. Sami patrzcie. I tam ministerstwo, prawica rządzi, dają pieniądze, a tu nie – mówił w sobotę Rydzyk. (radiomaryja.pl)

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk dostał samochód od bezdomnego? 

Jak stwierdził, zależy mu przede wszystkim na dobrej przyszłości Polski. W jego ocenie pieniądze powinny zatem „iść za studentem”. To, że tego w WSKSiM nie robią ma być wynikiem „powszechnego przeświadczenia o braku konieczności wspierania środowiska związanego z toruńską rozgłośnią.

„To środowisko daje najwyżej 1 proc., może 2 proc. głosów. Jak by na nas nie głosowali, to i tak wygramy”. Prawda to jest? Mylą się. Mówię celowo o tym, żeby doszło tam, wysoko – dodał. (radiomaryja.pl)

Tymczasem, jak przypomina „Super Express”, od początku kadencji rządu, toruńska uczelnia o. Rydzyka otrzymała co najmniej 700 tysięcy zł dotacji od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ale to nie wszystko, bo suma wszystkich pieniędzy przeznaczonych na organizacje powiązane z Rydzykiem szacuje się na min. 160 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk dostanie od państwa 100 milionów na budowę. "By Polska była silna"

Zagłosuj

Co sądzisz o działalności Tadeusza Rydzyka?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze