Gdańsk będzie miał dostęp do oceanu? Prace ruszyły pełną parą

Magdalena Kulej
25.04.2018  10:12
PFI Future SA
PFI Future SA Fot: youtube.com/PFI Future SA

Weekend w Amazonii na wyciągnięcie ręki.

To już kolejna egzotyczna inwestycja na mapie Polski. Firma, która stworzyła wrocławskie Afrykanarium, pracuje nad następnym projektem. Jak podaje trojmiasto.pl, już niedługo odwiedzający Gdańsk będą mogli zrobić sobie zdjęcie z widokiem na Amerykę Południową.

To tam, przy stadionie w Letnicy, powstanie Oceanarium Nautilus. Swoje drzwi otworzy dopiero w 2022 roku, ale inwestycja warta 450 milionów już teraz wzbudza wielkie emocje.

Realizacja podzielona zostanie na trzy etapy, które będą następowały po sobie w ciągu dziewięciu miesięcy. Zgodnie z umową całość ma być zrealizowana do końca 2022 roku - wyjaśnia Andrzej Bojanowski, prezes spółki Arena Gdańsk. (trójmiasto.pl)

ezgif-2-8806c36895

ZOBACZ TAKŻE: To będzie największy park wodny w Europie. Powstanie w Polsce

Oceanarium w Gdańsku. Jak będzie wyglądać?  

Każdego dnia będzie mogło je odwiedzić aż 25 tysięcy osób. Przewiduje się, że rocznie liczba gości sięgać będzie 2,5 milionów, którzy za bilet zapłacą ok. 35 – 37 złotych od osoby.

A będzie co zwiedzać. Oceanarium Nautilus to też egzotyczna laguna, czyli sztuczna plaża i baseny z charakterystyczną dla Ameryki Południowej tropikalną roślinnością. W obiekcie znajdzie się też multimedialne centrum nauki, strefa gastronomiczna, centrum medyczne, pasaż handlowy i czterogwiazdkowy hotel.

Pomysł szybko zyskał aprobatę zarówno mieszkańców Trójmiasta jak i turystów. Super, że Gdańsk się tak pięknie rozwija. Oceanarium, to piękna sprawa, z pewnością dużo ludzi będzie przyjeżdżać – piszą.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej ekstremalny rollercoaster buduje się w Polsce

Zobacz, co znajdzie się w Oceanarium Nautilus:

Zagłosuj

Co sądzisz o inwestycji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze