Ogniste tornado. Strażacy walczyli ze zjawiskiem jak z piekła [WIDEO]

Wojciech Kozicki
08.08.2018  11:59
firenado ogniste tornado pożar straż pożarna gaszenie ogień
firenado ogniste tornado pożar straż pożarna gaszenie ogień Fot: Facebook.com/London Evening Standard

Firenado. "Ognisty wir" jak w filmach katastroficznych.

Wielka Brytania. Pożar magazynu na terenie fabryki nieopodal Swadlincote (Occupation Lane). Strażacy (Leicestershire Fire and Rescue Service ) nie zmagali się jednak ze zwykłym ogniem. Gdy zajęły się plastikowe palety, ich oczom ukazało się ogniste tornado (firenado). To zjawisko jest określane również jako „ognisty wir” lub „ognisty diabeł”.

Tornado i ogień

Jak podaje „BBC”, niebezpieczne zjawisko jest spowodowane przez chłodne powietrze, które styka się z powietrzem gorącym bijącym od nagrzanej ziemi. Z powodu różnicy temperatur słup ognia unosi się do góry i tworzy się wir jak podczas tornada.

Gaszenie pożaru

Leicestermercury.co.uk informuje, że 10 jednostek straży pożarnej gasiło pożar przez ok. 12 godzin. Słup dymu był widoczny z kilkudziesięciu kilometrów. Rzecznik straży pożarnej powiedział, że pożar objął obszar ok. 100 metrów kwadratowych. Zaczął rozprzestrzeniać się poza teren fabryki, ale udało się go powstrzymać. Nikt nie został ranny.

Właściciel fabryki David Meredith oświadczył, że bardzo szybko wznowi ona pracę. Działa jedynie od kilku tygodni. Magazyn został doszczętnie zniszczony.

ZOBACZ TEŻ: Wybuch cysterny na autostradzie. Piekielna kula ognia [WIDEO]

Zagłosuj

Czy piekło istnieje?

Liczba głosów:

Ogniste tornado i wielki pożar:

Przeczytaj więcej
Komentarze