Gigantyczna bestia kontra turyści. Fotograf miał szczęście [ZDJĘCIA]

Magdalena Barszczak
08.03.2018  13:57
Ogromny rekin przepłynął pod statkiem pełnym turystów
Ogromny rekin przepłynął pod statkiem pełnym turystów Fot: Instagram.com/oceancollectivemedia

Sielankowy nastrój został zakłócony.

Tom Cannon fotografuje morskie głębiny. Z jego zdjęć można dowiedzieć się wiele na temat podwodnego świata. Tym razem Brytyjczyk miał farta. Uchwycił olbrzymiego rekina wielorybiego.

To był idealny moment. Słońce na niebie i niczym niezmącony ocean na zachodnim wybrzeżu Australii. Turyści niczego nie przeczuwali. W pewnym momencie pod łodzią pojawił się gigantyczny stwór i wyszczerzył się do obiektywu.

Rekin wielorybi to największa ryba na świecie. Większość czasu spędza na głębokościach niedostępnych dla ludzi, zazwyczaj poszukując pożywienia. Od marca do lipca można ją jednak zobaczyć w okolicy Coral Bay i Exmouth w Australii. Cannon miał to szczęście.

Był bardzo ciekawski. Spędził około 50 minut tuż pod powierzchnią wody, obserwując wszystko wokół - opowiadał dziennikowi "The Mirror".

Tom, który przeprowadził się z Wielkiej Brytanii do Australii w wieku 13 lat, widział już wiele, również takie okazy. Ludzie ściągają z całego świata, żeby zobaczyć rekiny wielorybie. Jego zdaniem ryby te nie stanowią zagrożenia dla ludzi. To my im zagrażamy, nieustannie zanieczyszczając oceany - podsumował.

Zobacz inne zdjęcia Toma Cannona:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Przeczytaj więcej
Komentarze