Ojciec Rydzyk czuje się zraniony? „Nóż w plecy!”

Magdalena Kulej
08.11.2018  15:31
Ojciec Rydzyk czuje się zraniony? „Nóż w plecy!”
Ojciec Rydzyk czuje się zraniony? „Nóż w plecy!” Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Ojciec Rydzyk wyraził swoje oburzenie decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie. To jest jakaś pogarda dla patriotów – powiedział w Radiu Maryja.

Po tym, jak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że zakazuje Marszu Niepodległości w Warszawie, w wielu środowiskach zawrzało. Jednym z oburzonych jej decyzją jest ojciec Tadeusz Rydzyk.

Kiedy usłyszałem informację o tym, że prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości, poczułem się tak, jakby naród dostał nóż w plecy - przyznał w rozmowie z Radiem Maryja. (radiomaryja.pl)

Powiedziałbym delikatnie, że jest to brzydkie. (…) To jest jakaś pogarda dla patriotów, pogarda też dla tych młodych ludzi, którzy są nadzieją, są patriotyczni, którzy kochają Polskę. Zamiast pomóc tej młodzieży, nawet jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza, to rozmawiać na argumenty – argument prawdy, poszanowania drugiego człowieka, naszej historii, miłości, a nie w ten sposób. Dla mnie to jest niewyobrażalne – podkreślał. (radiomaryja.pl)

Jak dodał, działania Hanny Gronkiewicz-Waltz i wydany przez nią zakaz organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie kojarzą mu się z zaborami.

Kto tu chce zawładnąć nami? Zaborcy tak postępowali – powiedział. (radiomaryja.pl)

ZOBACZ TEŻ: O. Rydzyk domaga się wsparcia finansowego: „Rząd daje na lewactwo i gender, a tutaj nie”

Marsz pod patronatem prezydenta RP zamiast Marszu Niepodległości?

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała o zakazie planowanego na 11 listopada Marszu Niepodległości w środę podczas specjalnie zwołanej konferencji. Decyzja, której powodem mają być przede wszystkim względy bezpieczeństwa, wywołała burzę. Po ogłoszeniu tej decyzji doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, którzy ustalili, że rząd zorganizuje 11 listopada państwowy marsz pod prezydenckim patronatem.

Zgodnie z ustaleniami Wirtualnej Polski, w marszu wezmą udział m.in. prezydent, premier, jego zastępcy, ministrowie rządu, a także politycy z kierownictwa PiS. W wydarzenie ma też zostać zaangażowane wojsko.

Zagłosuj

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz postąpiła słusznie, zakazując Marszu Niepodległości?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze