O. Rydzyk tworzy własną listę do europarlamentu? Powodem ma być żal do PiS

Magdalena Kulej
13.11.2018  16:22
rydzyk
rydzyk Fot: Karol Porwich/East News

Coraz bardziej iskrzy na linii PiS – ojciec Tadeusz Rydzyk. Po tym, jak toruński redemptorysta nie poparł kandydatów PiS w wyborach samorządowych, przedstawiciele partii rządzącej jednoznacznie interpretują jego zachowanie – donosi we wtorek „Rzeczpospolita”.

To kolejny sygnał mówiący o budowie przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka własnej listy do europarlamentu - powiedział jeden z polityków PiS "Rzeczpospolitej". 

Jak przypomina dziennikarz „Rz” Wiktor Ferfecki, w wielu poprzednich wyborach z anteny radia padały bezpośrednie wskazania, na kogo należy oddać swój głos. Zazwyczaj byli to kandydaci PiS. Tym razem obyło się jednak bez sugestii. Co więcej, po drugiej turze wyborów samorządowych na stronie Radia Maryja ukazał się artykuł traktujący o „porażce Prawa i Sprawiedliwości”. Stąd spekulacje o tworzeniu specjalnej listy o. Rydzyka.

Ojciec Rydzyk ma żal do PiS?

Zdaniem „Rz” do ochłodzenia stosunków pomiędzy środowiskiem Radia Maryja a PiS przyczyniły się m.in. dymisje, podczas których wyrzucono z rządu ministrów kojarzonych z o. Rydzykiem - Jana Szyszkę czy Krzysztofa Jurgiela, a także wstrzymanie prac nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

Założyciel Radia Maryja i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej coraz częściej skarży się też na kiepskie dofinansowanie od rządu. Jak twierdzi, rząd wspiera finansowo „lewactwo i gender”, a jego uczelnię traktuje jako „uczelnię trzeciej kategorii”.

ZOBACZ TEŻ: Ojciec Rydzyk czuje się zraniony? „Nóż w plecy!”

Przeczytaj więcej
Komentarze