„Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”. Znana firma ukarana za reklamę

Magdalena Kulej
23.08.2018  11:27
Reklama energy drink
Reklama energy drink Fot: facebook.com/StowarzyszenieTwojaSprawa

Teraz słono za nią zapłaci.

Firma Waterius produkująca napój Devil Energy Drink ma opublikować przeprosiny i zapłacić 60 tysięcy złotych na rzecz jednej z fundacji – orzekł Sąd Okręgowy w Legnicy. Firma narobiła sobie problemów po tym, jak w sieci udostępniła reklamę z wizerunkiem młodej kobiety, której podbródek podtrzymuje męska dłoń. Reklama została opatrzona hasłem „Ona już wie co za chwilę będzie miała w ustach”.

Jak donosi portal Wirtualne Media, pozew w sprawie o naruszenie dobrych obyczajów wniosło Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Wcześniej  kilkanaście skarg na firmę otrzymała Komisja Etyki Reklamy.

Jest to nasz pierwszy pozew, ale na pewno nie ostatni. Chcemy, aby przedsiębiorcy planując swoje działania mieli świadomość, że przekraczając pewne granice ryzykują spór sądowy – zapowiedziała Izabela Karska z STS. (wirtualnemedia.pl)

ZOBACZ TEŻ: Nowa reklama Absoluta hitem sieci. Wszyscy są nadzy

Stowarzyszenie domagało się wycofania reklamy, publikacji przeprosin oraz zapłaty 60 tys. złotych na cele związane ze wsparciem uczniów będących pod opieką Fundacji „Dla Polonii” w Warszawie. W środę sąd w pełni przychylił się do roszczeń.

ZOBACZ TEŻ: Reklama marihuany w stylu leków bez recepty podbiła sieć 

Zagłosuj

Czy firma została słusznie ukarana?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze