Impreza na torach. Zrzucili wersalkę na pociąg

Wojciech Kozicki
17.04.2018  15:06
Kolej Opole wypadek wersalka
Kolej Opole wypadek wersalka Fot: Policja.gov.pl

Wykolejeńcy na kolei. Spowodowali gigantyczne straty.

Ta alkoholowa libacja będzie drogo kosztować dwóch mieszkańców Opola. 19 i 20-latek upajali się napojami wyskokowymi na kładce nad torami. W pewnym momencie zrzucili na nie wersalkę. Uszkodzili trakcję kolejową i kable energetyczne.

Jak podaje opolska policja, pociąg jadący do Bielska – Białej musiał awaryjnie hamować przy stacji Opole Grotowice. Nie zdążył się jednak zatrzymać przed przeszkodzą.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, imprezowiczów już tam nie było. Udało się jednak zabezpieczyć ślady i ustalić przebieg wydarzeń. Na drugi dzień w ich ręce wpadł 20-latek. Wciąż był pod wpływem alkoholu, więc trzeba było poczekać kilka godzin, by móc go przesłuchać. Kolejnego dnia także jego towarzysz znalazł się w areszcie.

Uszkodzenie pociągu, wypadek kolejowy

Lokomotywa uległa uszkodzeniu, połączenia zostały przerwane. Trzeba było również wstrzymać ruch pociągów. Straty wyceniono na 30 tys. złotych. Sąd zadecyduje, czy oskarżeni będą musieli zwrócić te pieniądze.

To jednak nie koniec kłopotów nastolatków. Mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat. Odpowiedzą za zakłócenie infrastruktury kolejowej i zniszczenie mienia.

ZOBACZ TEŻ: Samochód i pociąg na torach [WIDEO]

Pijani nastolatkowie, pociąg i wersalka:

Przeczytaj więcej
Komentarze