Orangutan przyłapany na papierosie. Milion osób domaga się zamknięcia zoo

Magdalena Kulej
08.03.2018  12:53
Orangutan z papierosem w zoo w Bandung
Orangutan z papierosem w zoo w Bandung Fot: facebook.com / Marison Guciano

Ten ogród od dawna jest okryty złą sławą.

Internauci i obrońcy praw zwierząt wyrażają swoje oburzenie po tym, jak sieć obiegło nagranie orangutana palącego papierosa w zoo. Jak podaje bbc.com, sprawa dotyczy ogrodu zoologicznego w indonezyjskiej miejscowości Bandung.

Na nagraniu z 4 marca widać, jak jeden ze zwiedzających rzuca w kierunku zwierzęcia odpalonego papierosa. Orangutan podnosi go, siada i wkłada niedopałek do ust. Po chwili zszokowani goście obserwują już, jak orangutan zaczyna zaciągać się dymem.

Aktywiści działający na rzecz praw zwierząt podkreślają, że to gość zoo popełnił w tej sytuacji wykroczenie. Niemniej jednak w Bandung brakuje odpowiedniej kontroli.

Aktywista Marison Guciano przekonuje, że odpowiedzialna za incydent jest również dyrekcja ogrodu zoologicznego, która wykazuje się ignorancją w zakresie nadzoru i edukowania zwiedzających.

Orangutan
Orangutan Fot: youtube.com / Fox News

Zoo z problemami

Rzecznik zoo Sulhan Syafi'I odniósł się do sprawy, podkreślając, że dyrekcja zoo żałuje tego, co się stało, a problem tłumaczy brakami kadrowymi.

Głosy proponujące zamknięcie zoo pojawiały się już w przeszłości. Ogród był wielokrotnie krytykowany za brak właściwej opieki nad zwierzętami.

W styczniu 2017 roku w sieci pojawiło się równie kontrowersyjne nagranie. W tym samym zoo niedźwiedzie błagały zwiedzających o jedzenie. Wcześniej, w 2016 roku, ogród został tymczasowo zamknięty po tym, jak padł w nim posiniaczony słoń.

Na stronie change.org trwa zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą zamknięcia zoo w Bandung. Podpis złożyło już niemal milion internautów.

Zobacz, jak orangutan pali papierosa w zoo:

Zobacz też niedźwiedzie błagające o jedzenie w zoo w Bandung:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy zoo powinno zostać zamknięte?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze