Jaki jest sekret kobiecego orgazmu? Kilka prostych rzeczy, o których trzeba pamiętać w łóżku

Magdalena Barszczak
08.03.2018  15:55
Orgazm u kobiety. Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków
Orgazm u kobiety. Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków Fot: Shutterstock.com

Oto klucz do przyjemności płci pięknej.

Naukowcy przyjrzeli się kobiecym orgazmom. O ile o tych męskich wiadomo już prawie wszystko, damska rozkosz wciąż pozostaje dla wielu tajemnicą. Skąd się biorą orgazmy u kobiet? Jak sprawić, by panie je przeżywały? Na te pytania próbowali odpowiedzieć Gonzalo Quintana i Conall Cionnaith, psychologowie zachowań seksualnych z Concordia University.

Badacze wskazują, że natura kobiecego orgazmu jest źródłem debaty naukowej, politycznej i kulturalnej od ponad wieku. Wciąż jednak nie są w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na temat przyjemności u pań.

Zawodzi szkoła, w której uczennice poznają zazwyczaj seks tylko od jednej strony - ma on cel reprodukcyjny. Na biologii można dowiedzieć się, jak nie zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nikt jednak nie mówi o orgazmach - donosi "Daily Mail".

Kobieta orgazm
Kobieta orgazm Fot: Shutterstock.com

Orgazm u kobiety. Jak się pojawia? Jak go wywołać?

Na trzy męskie orgazmy przypada tylko jeden damski. Wyniki badań eksperci opublikowali w czasopiśmie "The Conversation". Wykazały one, że wiele kobiet nie jest w stanie osiągnąć orgazmu w wyniku penetracji. Naukowcy chcieli więc zainteresować mężczyzn łechtaczką.

Takiej stymulacji trzeba jednak się nauczyć. Zapał partnera nic nie pomoże, jeśli będzie robił to nieumiejętnie. Nie chodzi tu o zachowania rodem z filmów erotycznych, a o zapewnienie odpowiedniej atmosfery w trakcie seksu. Tylko tak kobieta, która ma problem z osiągnięciem przyjemności, może nauczyć się orgazmu.

Uczenie się orgazmu jest jak uczenie się gry na instrumencie, czy choreografii do tańca. To wymaga cierpliwości, praktyki, skupienia powolnego oddychania i odłożenia na bok wszelkich perfekcjonistycznych myśli - uważa seksuolog Ian Kerner. (kobieta.pl)

orgazm (2)

Rady dla partnerów. Jak sprawić, by partnerka czerpała przyjemność z seksu?

I to właśnie te proste czynniki - otwartość, komunikację i wzajemne zaufanie naukowcy wymieniają jako kluczowe podczas miłosnych igraszek. Najważniejsza jest wiedza, czego chcą oboje partnerzy i chęć spełnienia tych pragnień z poszanowaniem dla drugiej osoby.

Eksperci radzą więc - rozmawiaj, bądź pewny siebie i słuchaj partnera. Wysiłek zespołowy każdemu się opłaci.

Seks para
Seks para Fot: Pixabay.com

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Rozmawiasz z partnerem o orgazmach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze