Uwaga, kierowcy! Niebezpieczny olej silnikowy na rynku

Wojciech Kozicki
03.07.2018  14:05
olej silnikowy tani cena ochrona podrobiony
olej silnikowy tani cena ochrona podrobiony Fot: Policja.gov.pl

Oszuści sprzedawali go jako markowy. Może powodować uszkodzenia samochodu.

Olej silnikowy w tym przypadku to tylko pozorna ochrona samochodu. Jeśli zastanawiacie się jaki wybrać, bądźcie ostrożni. Na rynek trafiła podrobiona partia. Może doprowadzić do uszkodzenia samochodu. Jak podaje dolnośląska policja, została zlikwidowana nielegalna rozlewnia oleju silnikowego. Może być niebezpieczny dla silnika.

Przestępcy kupowali tysiąclitrowe opakowania, w których znajdował się podrobiony i najtańszy olej silnikowy o najniższej jakości. Następnie trafiał do markowych opakowań. 8-osobowa grupa przestępcza wprowadziła je na rynek i można go było kupić w sklepach.

Nieoryginalny towar, sprzedawany także w Polsce i na Łotwie, wyrządził producentom szkody o wartości ok. 3 milionów złotych.  Oszuści mogą spędzić za kratami nawet 10 lat za oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Postawiono im także zarzut oszukiwania na podatku VAT. Nie wszyscy trafili jednak do aresztu. Wobec 4 zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczenia kraju. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

ZOBACZ TEŻ: Tir i kolejny wypadek. Pijani kierowcy ciężarówek, oszustwa i narkotyki

Zagłosuj

Czy zdarzyło ci się kupić podrobiony olej silnikowy?

Liczba głosów:

olej silnikowy tani podrobiony policja
olej silnikowy tani podrobiony policja Fot: Policja.gov.pl
olej silnikowy tani podrobiony policja
olej silnikowy tani podrobiony policja Fot: Policja.gov.pl
Przeczytaj więcej
Komentarze