Kolumna Andrzeja Dudy potrąciła dziecko na pasach [ZDJĘCIA]

Magdalena Kulej
04.10.2018  22:42
Kolumna Andrzeja Dudy potrąciła dziecko na pasach [ZDJĘCIA]
Kolumna Andrzeja Dudy potrąciła dziecko na pasach [ZDJĘCIA] Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

W Oświęcimiu doszło do kolizji z udziałem prezydenckiej kolumny. Eskortujący Andrzeja Dudę radiowóz potrącił chłopca.

Wypadek kolumny prezydenckiej w Oświęcimiu. W czwartek ok. 16.30 radiowóz z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy potrącił dziecko – donosi TVN 24. Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego. Prezydent jechał na spotkanie z mieszkańcami Oświęcimia.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdził, że samochód policyjny potrącił „bardzo delikatnie” 9-letniego chłopca, który przebywał na przejściu dla pieszych.

Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, sprawdził, czy wszystko jest dobrze – relacjonował Spychalski na antenie TVN24.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że wieczorem zakończono badanie okoliczności zdarzenia.

Wiemy, że kolumna jechała dość powoli na sygnałach uprzywilejowania. Kolumnę prezydencką poprzedzały samochody policyjne. Gdy skręcali w prawo, doszło do zderzenia z pieszym. Chłopiec wbiegł, uderzył w bok radiowozu i upadł na jezdnię. Pomocy udzielili mu ratownicy z karetki, która była w składzie kolumny prezydenckiej, oraz policjanci. Był także prezydent. Przyjechało pogotowie z Oświęcimia i zabrało chłopca do szpitala - powiedział Gleń. (tvn24.pl)

Chłopiec, z potłuczonym udem, wyszedł już ze szpitala. Po zakończeniu wiecu w Oświęcimiu Andrzej Duda złożył mu krótką wizytę. Na spotkanie udał się z wielkim, pluszowym misiem.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek na Słowacji - nowe fakty

Wypadek kolumny prezydenta Andrzeja Dudy

Przeczytaj więcej
Komentarze