Silnik rozpadał się podczas lotu. Panika na pokładzie [WIDEO]

Magdalena Barszczak
14.02.2018  11:41
Panika na pokładzie United Airlines. Samolot awaryjnie lądował
Panika na pokładzie United Airlines. Samolot awaryjnie lądował Fot: Twitter.com/mfalaschi

Pasażerowie modlili się o życie. 

Lot amerykańskich linii United Airlines z San Francisco do Honolulu zakończył się awaryjnym lądowaniem. Wszystko przez silnik, który zaczął rozpadać się podczas rejsu.

Jak informuje "Daily Mail", na lądujący samolot czekała straż pożarna i karetki pogotowia. Na szczęście nie były potrzebne. Piloci zdołali bezpiecznie posadzić maszynę na Hawajach.

Dla tych, którzy chcieliby przyjrzeć się szczegółom, zamieszczam poniższe zdjęcie - napisał jeden z pasażerów zaraz po wylądowaniu.

Pasażerowie odetchnęli z ulgą, jednak na pokładzie przeżyli prawdziwe chwile grozy. 36 minut przed planowanym uziemieniem maszyny jeden z silników zaczął się trząść i rozpadać w powietrzu. Pasażerowie byli przygotowani na najgorsze. 

To nie wygląda dobrze - napisał na Twitterze Erik Haddad.

To właśnie on relacjonował dramatyczną sytuację w sieci. Na nagranym przez niego filmie widać, jak silnik trzęsie się podczas lotu, a strzępy metalu powiewają na wietrze. Pokazał również zdjęcie instrukcji bezpieczeństwa.

Nie widzę przepisów na taką okoliczność - żartował.

Nie wszystkim pasażerom było jednak do śmiechu. Na pokładzie wybuchła panika. Niektórzy zakrywali głowy i kulili się na siedzeniach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Samolot wylądował awaryjnie w Honolulu z powodu utraty osłony silnika. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład - brzmi oficjalny komunikat linii United Airlines.

Jej przedstawiciele zapewnili, że piloci zastosowali wszelkie niezbędne procedury

Panika na pokładzie United Airlines. Samolot awaryjnie lądował:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Przeżyłeś kiedyś chwile grozy w powietrzu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze