Pedofilia w Kościele. Papież wskazał winnego wszystkich przypadków

Wojciech Kozicki
10.10.2018  13:43
Papież Franciszek kontra szatan i pedofilia w Kościele
Papież Franciszek kontra szatan i pedofilia w Kościele Fot: Facebook.com/Papież Franciszek

Seks skandale, afery pedofilskie i przypadki molestowania dzieci w Kościele są coraz bardziej nagłaśniane. Okazuje się, że wszystkiemu winien jest jeden sprawca. 

Jak podaje metro.co.uk, papież Franciszek stwierdził, że szatan żyje i ma się świetnie. Działa aktywnie, by zniszczyć Kościół katolicki. To on ma być winny afer seksualnych i pedofilskich wśród duchownych. Już wcześniej ostrzegał, by nie traktować szatana jedynie jako symbol i mit.

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek o karze śmierci

Wydaje nam się, że diabeł to tylko idea i symbol. To sprawia, że opuszczamy gardę i jesteśmy podatni na jego działania – powiedział papież Franciszek. (metro.co.uk)

Znalazł rozwiązanie. Zalecił katolikom, by codziennie w październiku odmawiali różaniec do św. Michała Archanioła. Zajmuje się on zwalczaniem diabła.

Metro.co.uk przypomina, że biskup Carlo Maria Viganò, były ambasador Watykanu w USA, oskarżył papieża o tuszowanie afer pedofilskich. Głowa Kościoła miała wiedzieć o wielu przypadkach. Tymczasem ukazał się wstrząsający raport o przypadkach pedofilii wśród duchownych. Tylko w jednym stanie w USA jest ponad tysiąc ofiar. Winni są znani, ale nie zostaną skazani.

Kościół w Polsce i pedofilia

W Polsce problem pedofilii wśród duchownych jest coraz bardziej nagłaśniany. Chociaż księża nie trafią do rejestru pedofilów, to niektórzy już ponoszą kary za swoje czyny. Działa też mapa pedofilii w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Duchowny atakuje ofiary pedofilów. Powinny się wstydzić

Pedofilia w polskim Kościele:

Przeczytaj więcej
Komentarze