Zrobili sobie parking na A2. Ten film to hit sieci

Magdalena Kulej
08.05.2018  13:12
Zrobili sobie parking na A2. Ten film to hit sieci
Zrobili sobie parking na A2. Ten film to hit sieci Fot: youtube.com / olleks olleks

Taka majówka na autostradzie. 

Jeden z kierowców przemierzających 3 maja autostradę A2 zarejestrował nietypową sytuację. Nagranie opatrzone podpisem: Co podczas deszczu robią cebulaki na autostradzie? błyskawicznie stało się hitem.

Autor filmu mija powoli cały szpaler... zaparkowanych samochodów. Auta ustawione były zarówno na poboczu drogi, jak i na jej pasach. Wszystkie miały włączone światła awaryjne.

ZOBACZ TAKŻE: Pomysłowa kara dla kierowcy. „To nie jest parking!” 

Jak tłumaczą kierowcy, padał grad. Internauci nie pozostawili na nich suchej nitki.

My tu nie parkujo – my stojo, bo się przed gradem chowajo (dobrze, że się zlitowali i zostawili chociaż jeden pas przejezdny...) – napisał jeden z internautów. (youtube.com / olleks olleks)

Polacy nie umieją jeździć, to stoją – podsumował kolejny. (youtube.com / olleks olleks)

Boże Ty to widzisz i nie grzmisz... co tu się odwaliło – dodał inny internauta. (youtube.com / olleks olleks)

Prawo jazdy powinno zostać im odebrane natychmiastowo... jak się boją deszczu to niech autobusami jeżdżą – podsumował ktoś inny. (youtube.com / olleks olleks)

Pojawili się jednak i tacy, którzy usprawiedliwiali zachowanie kierowców.

Oj, ludzie, ludzie, padał tak silny grad, że aż wgniatało karoserie, paru osobom pękały szyby, ludzie stawali pod wiaduktem, aby nie uszkodzić samochodu, co nie zmienia faktu że rozpędzona ciężarówka zrobiłaby tam mielonkę - napisał jeden z internautów. (youtube.com / olleks olleks)

Jechałem tam. Nie w tym momencie i nie pod tym mostem, ale też w pewnym momencie się wszyscy zatrzymaliśmy. Poleciało takie urwanie chmury, że nie było NIC widać. Nie dało się jechać nawet 20. A potem nagle walnął grad. A jak już tu pisano, on może potłuc szyby. Więc wszyscy co im się udało, zatrzymywali się pod wiaduktem. A pozostali choć na poboczu. – skomentował kolejny. (youtube.com / olleks olleks)

ZOBACZ TAKŻE: Parkowanie level HARD. „Mistrzyni kierownicy” wpadła pod własny samochód

Tragiczny bilans majówki

Jak donosi „Wirtualna Polska”, majowy weekend zakończył się tragicznie. Choć od 27 kwietnia policja prowadziła tzw. "Bezpieczny majowy weekend 2018” w całym kraju doszło do 850 wypadków. Na polskich drogach zginęły aż 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych.

Najgorzej było w niedzielę. 6 maja odnotowano 104 wypadki, w których zginęło 11 osób.

Zobacz parkowanie na A2:

Zagłosuj

Czy kierowcy dobrze zrobili, zatrzymując się na autostradzie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze