Wypadli z samolotu tuż po starcie. Maszyna zawróciła na lotnisko

Magdalena Barszczak
27.02.2018  12:52
Wypadli z samolotu przy starcie. Maszyna zawróciła na lotnisko
Wypadli z samolotu przy starcie. Maszyna zawróciła na lotnisko Fot: Wikimedia.org

Dwaj zmarli mieli 25 i 30 lat.

Dwie osoby wypadły z Boeinga 767-300 zaraz po tym, jak maszyna wzniosła się nad pasem startowym. Samolot linii Latam leciał z Guayaquil w Ekwadorze do Nowego Jorku. Mężczyźni nie należeli do załogi, a byli pasażerami na gapę - poinformował news.sky.com. 

Ukryli się w podwoziu. Zostali wypchnięci mechanicznie albo skoczyli ze strachu - oświadczyli policjanci. (news.sky.com)

Jak donosi elcomercio.com, dwaj zmarli to Peruwiańczycy. 25- i 30-latek prawdopodobnie chcieli nielegalnie przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Jeden z nich zginął od razu. Drugi kilka minut później.

Dwie osoby wypadły z samolotu startującego z lotniska w Guayaquil. Prawdopodobnie byli to pasażerowie na gapę - napisał ekwadorski dziennikarz Marcelo Gutiérrez na Twitterze.

Linie Latam w oficjalnym oświadczeniu poinformowały, że mężczyźni nie byli pasażerami, członkami załogi ani personelu firmy. Jeden ze świadków zdarzenia relacjonował, że wypadli z samolotu podczas podnoszenia podwozia

Widziałem, jak wypadają. Myślałem, że otworzą spadochrony, ale wszystko wydarzyło się w ułamku sekundy - pisał. (elcomercio.pe)

Wcześniej informowano o trzech ofiarach, jednak jeden z lecących obiektów okazał się walizką. Znaleziono w niej ubrania oraz 20 dolarów. Wśród osobistych rzeczy zmarłych nie było dokumentów tożsamości.

Nie wiadomo, czy był to samolot pasażerski czy cargo. Z powodu tragicznego incydentu lotnisko zamknięto na półtorej godziny. Boeing zawrócił do Guayaquil. Niedługo później maszyna wystartowała ponownie.

Pasażerowie na gapę wypadli z samolotu. Zginęli na miejscu:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Jak często latasz samolotem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze