Pawłowicz i Owsiak w sądzie. Spór o seks

Wojciech Kozicki
16.10.2018  12:02
Krystyna Pawłowicz walczy z Owsiakiem - sprawa sądowa
Krystyna Pawłowicz walczy z Owsiakiem - sprawa sądowa Fot: Facebook.com/Krystyna Pawłowicz, Magazyn Lubuski

Rozprawa sądowa za kontrowersyjne wypowiedzi. Ostatnia odbyła się w poniedziałek. Posłanka PiS pozwała organizatora Pol’and’Rock Festival za słowa, które powiedział na Przystanku Woodstock. 

Pawłowicz zażądała przeprosin. Chce również, by szef WOŚP zapłacił zadośćuczynienie w wysokości 20 tys. złotych.

Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy, ulgę w stopach, wiatr we włosach. W głowie też się może poukładać – powiedział Owsiak na Przystanku Woodstock. (youtube.com/ArmiaOwsiaka)

Pawłowicz i Owsiak w sądzie

Wyrok jeszcze nie zapadł, trzeba poczekać do 29 października. Zostały jednak wygłoszone już mowy końcowe. Dodatkowo, Pawłowicz skomentowała rozprawę i proces w rozmowie z portalem wPolityce.pl

ZOBACZ TEŻ: Szok na Woodstocku. Zamiast w błocie, wykąpał się w... [WIDEO]

Jerzy Owsiak przedstawiał się dzisiaj w sądzie jako człowiek „z misją”, który ma prawo poniżać, upokarzać i „zwracać uwagę” innym, których poglądy mu się nie podobają. Seksistowską wypowiedź na mój temat na Woodstocku uzasadniał chęcią „rozładowania mojej nienawiści – powiedziała Krystyna Pawłowicz z PiS. (wpolityce.pl)

WOŚP czy Caritas?

Jak przyznała Pawłowicz, wszystko zaczęło się w 2014 roku, gdy powiedziała, by nie płacić na WOŚP ze względu na niejasne finanse. Zasugerowała, że można je wpłacać na Caritas. Twierdzi, że Owsiak zaczął ją wówczas zaczepiać, kłamać w audycjach radiowych i poniżać na imprezach muzycznych.

Uważał, że mimo iż  jestem kobietą i osobą starszą, można mnie „pouczać i udzielać seksistowskich porad”, tak jak każdej osobie. Uzasadniał porównywanie mnie z dyktatorami i mordercami moim rzekomym „sowieckim językiem i stylem życia”. Twierdził, że moja krytyczna ocena jakiegoś Bono uzasadnia poniżanie mnie i poniewieranie mojej godności. Pan Owsiak przyznał w sądzie, iż ma „misję” obrony dobrego imienia byłych prezydentów Polski, piosenkarza Bono i wszystkich innych idoli jego lewicowego środowiska – skomentowała aferę Pawłowicz. (wpolityce.pl)

Pawłowicz zwróciła uwagę, że Owsiak nie potrafił podać żadnego przykładu jej wypowiedzi, w której go atakowała personalnie. Powiedziała też, że „jej ojciec był z AK i w czasie wojny siedział za Polskę w obozie koncentracyjnym, a nie był milicjantem i pracownikiem UB”.

ZOBACZ TEŻ: Owsiak chce zrezygnować z Pol’and’Rock Festival

Owsiak o Pawłowicz na Przystanku Woodstock:

Krystyna Pawłowicz w Telewizji Trwam o WOŚP:

Przeczytaj więcej
Komentarze