Powstaje film o pedofilii w Kościele. Kręci go znany polski dziennikarz

Wojciech Kozicki
13.09.2018  13:16
Kościół film pedofilia
Kościół film pedofilia Fot: East News/Lasyk/REPORTER

Będzie ostrzejszy niż "Kler" Smarzowskiego? Zostaną wykorzystane nawet kamery szpiegowskie.

Pedofilia w Kościele w Polsce – powstanie o niej film dokumentalny, a może nawet serial. Pracuje nad nim dziennikarz i producent filmowy Tomasz Sekielski, znany m.in. z radia VOX, Radia Wawa, TVN i Radia Tok FM. Produkcja już ruszyła. Twórcę wspiera m.in. Stanisław Tym.

Film o pedofilii w Kościele

Premiera filmu przewidziana jest na marzec 2019 roku, ale na ukończenie dokumentu potrzebne jest 450 tys. złotych. Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że Sekielski jak na razie zebrał 200 tys. złotych. Zdecydował się na crowdfunding (patronite.pl), by film był wolny od cenzury i nacisków. Musi też zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. kamery szpiegowskie i rejestratory dźwięku.

Podczas produkcji filmu bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że zgłaszają się do mnie ludzie związani z Kościołem, a nawet księża, którzy chcą pomóc - nieoficjalnie, bo pewnie nie pokażą twarzy w filmie. Udzielają jednak bardzo ważnych wskazówek i informacji na temat tego, gdzie szukać dokumentów, potwierdzeń pewnych zdarzeń. Pomagają nam zazwyczaj osoby, którym leży na sercu dobro Kościoła, którym zależy, aby walczyć z hipokryzją i zakłamaniem. Chcą, aby rozliczyć i oczyścić Kościół w związku z przypadkami pedofilii - powiedział Tomasz Sekielski. (wirtualnemedia.pl)

Wojciech Smarzowski - "Kler"

Szykuje się kolejny szokujący film o Kościele. Wkrótce premierę będzie miał "Kler" (Wojciech Smarzowski). Już sam zwiastun wywołał skandal. Joanna Kulig nago, seks księży (Robert Więckiewicz) i przekręty finansowe duchownych (Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik) wywołały burzę w internecie. 

Pedofilia w Kościele

Molestowanie i wykorzystywanie seksualne dzieci jest coraz bardziej nagłaśnianie. Kolejne afery pedofilskie wychodzą na jaw. Jak podaje fakt.pl, w sprawę zaangażował się sam papież Franciszek. Zaplanował na luty szczyt z udziałem przewodniczących episkopatów z całego świata. Zostaną poruszone tematy „ochrony nieletnich” oraz niepełnosprawnych dorosłych. Jednym z powodów mają być oskarżenia arcybiskupa Carlo Marię Vigano, który twierdzi, że papież tuszował latami afery pedofilskie.

Raport o pedofilii w Kościele

W 2018 roku w USA ujawniono raport na temat przypadków pedofilii w Kościele katolickim. Okazało się, że w ciągu 70 lat, takiego przestępstwa dopuściło się ponad 300 księży. Ich ofiarą padło nawet 1 tys. dzieci. Winni pozostaną bezkarni. Co więcej, niektórzy duchowni atakują ofiary księży pedofilów. Ich zdaniem "powinny się wstydzić". 

Mapa pedofilii w Kościele i bezkarni pedofile

Jak podaje "Rzeczpospolita", w polskim Kościele wkrótce ma zostać uruchomiona interaktywna mapa pedofilii. Pokaże skalę nadużyć seksualnych wśród duchownych. Dane sprawców nie zostaną jednak ujawnione, co budzi kontrowersje. W Polsce jest już prowadzony rejestr pedofilów i gwałcicieli, ale nie ma w nim księży. Niektórzy polscy politycy twierdzą, że "narusza prawa pedofilów".

ZOBACZ TEŻ:

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze