Raport o pedofilii w Kościele. Wstrząsające dane

Wojciech Kozicki
15.08.2018  14:48
ksiądz kościół pedofil
ksiądz kościół pedofil Fot: East News/MONKPRESS

Winni nie poniosą kary za molestowanie dzieci.

USA, pedofilia w Kościele. Sąd Najwyższy w Pensylwanii po 2 latach śledztwa opublikował raport na temat przypadków pedofilii w Kościele katolickim. Okazało się, że tylko w tym stanie, w ciągu 70 lat, takiego przestępstwa dopuściło się ponad 300 księży. Ich ofiarą padło nawet 1 tys. dzieci.

Przypadki molestowania dzieci

Jak informuje washingtonpost.com, uwzględniono tylko te przypadki, w których dzieci udało się zidentyfikować. Przypadków molestowań może być więc znacznie więcej.

Większość duchownych, chociaż przeprosiła, nie poniosła żadnej kary – zwrócił uwagę reporter i autor raportu Jason Berry.

Berry uważa księży pedofili za seksualne podziemie kryminalne. Wypowiedział się również na temat prawa kanonicznego, które nie jest przystosowane do współczesnych realiów i problemów.

Postawiono zarzuty jedynie dwóm księżom. Wielu nie żyje lub są za starzy, by odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości. Dodatkowo, Kościół w USA skutecznie blokuje reformy prawa, które pozwoliłby szukać ofiarom pedofilii sprawiedliwości w sądach.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz uderzył i dusił dziecko na chrzcie [WIDEO]

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze