Pielęgniarka zmuszała kobiety do prostytucji. Używała voodoo

Wojciech Kozicki
30.06.2018  01:11
Josephine Iyamu voodoo prosytucja magia pielęgniarka
Josephine Iyamu voodoo prosytucja magia pielęgniarka Fot: NATIONAL CRIME AGENCY

Uczestniczyły w makabrycznych rytuałach.

Praca pielęgniarki w Londynie może skończyć się dla Josephine Iyamu w więzieniu. Gdy dostawała brytyjskie obywatelstwo w 2009 roku, zapewne nikt nie spodziewał się do czego ta Liberyjka jest zdolna.

Jak podaje „BBC”, 51-letnia dyplomowana pielęgniarka zmuszała młode kobiety do prostytucji. Używała do tego obrzędów voodoo. Jej celem były najczęściej niewykształcone dziewczyny z Nigerii, które kusiła obietnicami dużych zarobków. Musiały jednak wypić w ramach rytuału krew z robakami i zjadać kurze serca. Wcierały sobie także magiczny proszek w rany.

Później dowiadywały się od Iyamu, że spadła na nie klątwa i musiały się jej podporządkować. Zgadzały się, by jechać do Niemiec do agencji towarzyskich.

ZOBACZ TEŻ: Tyle zarabiają męskie prostytuki w Polsce. Da się dociągnąć do pierwszego?

Pielęgniarkę aresztowano już w 2017 roku na lotnisku Heathrow. Oskarżono ją m.in. o zmuszanie do prostytucji i niewolnictwo. Wyrok ma jednak usłyszeć dopiero 4 lipca 2018 roku. Przed sądem stanie także jej mąż Efe Ali-Imaghodor, który mógł być zamieszany w jej przestępczą działalność.

Wprost.pl przypomina, że w Europie doszło już do podobnej sytuacji. W 2018 roku w Hiszpanii gang sutenerów również zmuszał za pomocą voodoo dziewczyny z Nigerii do prostytucji. Składały przysięgę na tę religię, że będą posłuszne i nie pójdą na policję. Gdyby złamały dane słowo, ucierpiałyby ich rodziny w Afryce. Nie zarabiały ani grosza, bo cały zarobek oddawały opiekunce.

ZOBACZ TEŻ: Raport o prostytucji w Polsce. Panie mają mocną darmową konkurencję

Zagłosuj

Wierzysz w voodoo?

Liczba głosów:

Aresztowanie voodoo-pielęgniarki w Londynie:

Przeczytaj więcej
Komentarze