Rydzyk i kolejne pieniądze od państwa. "W 3 lata dostał 165 milionów"

Wojciech Kozicki
04.10.2018  16:41
Tadeusz Rydzyk i pieniądze od państwa
Tadeusz Rydzyk i pieniądze od państwa Fot: East News/Jozef Ostrowka/REPORTER

Tadeusz Rydzyk (Radio Maryja, fundacja Lux Veritatis) otrzymał kolejne dotacje od państwa. Pieniądze od Ministerstwa Sprawiedliwości wzbudziły szczególne kontrowersje. Wiadomo, o jakich kwotach mowa.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, uczelnia Rydzyka otrzymała od resortu 200 tys złotych, a fundacja Lux Veritatis wzbogaciła się o 410 tys. złotych. Kwoty ujawnił w Sejmie wiceszef resortu Michał Wójcik.

ZOBACZ TEŻ: Fundusz Sprawiedliwości. Tadeusz Rydzyk będzie walczył z przestępczością?

Z budżetu państwa w ciągu ostatnich trzech lat na podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem wpłynęło ponad 165 mln zł, a teraz wydawane są kolejne miliony – powiedział poseł Cezary Tomczyk z PO. (wiadomosci.wp.pl)

Wójcik przypomniał, że fundacja redemptorysty z Torunia wystąpiła o dotację w konkursie piątym "Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" na akcję informacyjną "Bądźmy bezpieczni". Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia złożyła wniosek o pieniądze na akcję "Masz jedno życie, stop dopalaczom". Wszystkie instytucje, które brały udział w konkursie, dostały łącznie ponad 6 milionów złotych.

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk narzeka, że dostaje za mało pieniędzy od państwa

Jak podaje Wirtualna Polska, Fundacja dostała pieniądze od Ministerstwa Sprawiedliwości w 2017 roku. Wówczas było to 785 tys. złotych. Chodziło o kampanię „Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości", która była skierowana do ofiar przestępstw.

Pieniądze od państwa dla Rydzyka

To nie jedyne dotacje od rządu dla Tadeusza Rydzyka. Dostanie też 100 milionów złotych na budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Ma też dodatkowe źródła dochodu, a są to m.in. płatne wejściówki na msze i wykłady. Czasem w Toruniu zdarzają się też cuda i bezdomny może przekazać redemptoryście samochody.

ZOBACZ TEŻ: Tadeusz Rydzyk i Lux Veritatis sprawdzani przez prokuraturę. Poszło o pieniądze

Tadeusz Rydzyk i pieniądze od państwa:

Przeczytaj więcej
Komentarze