Świeżaki na Pierwszej Komunii w kościele. "Po owocach ich poznacie"

Wojciech Kozicki
23.05.2018  13:40
Biedronka Swieżaki Gang komunia święta
Biedronka Swieżaki Gang komunia święta Fot: Facebook.com/MlodaGdynia.pl

Komunia z Biedronką. Czy to nowa tradycja?

Pierwsza Komunia Święta w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela (Gdynia Chylonia) przebiegła w nietypowy sposób. Jak podaje fakt.pl, uczniowie trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 40 nie przystąpili do sakramentu sami. Towarzyszył im Gang Świeżaków.

Pluszaki znajdowały się ułożone na ołtarzu. „Imprezie” towarzyszyło hasło „po owocach ich poznacie” (słowa Jezusa z Ewangelii św. Mateusza).

Wbrew pozorom, rodzice trzecioklasistów są zadowoleni, Chwalą księdza i wikariusza parafii Św. Jana Chrzciciela Piotra Tartasa, który jest pomysłodawcą „Komunii z Biedronką”.

Wiele osób zaangażowało się w komunię naszych dzieci. Jednak jest jeden człowiek, który doskonale to wszystko spiął, koordynował i doprowadził do zakładanego finału. Jemu należą się największe podziękowania. Dzieci zapamiętają swoją Pierwszą Komunię na zawsze. Taki ksiądz to skarb naszej parafii. Dzieci go uwielbiają i nie mogły doczekać się tej ważnej niedzieli i spotkania z Jezusem – mówią rodzice trzecioklasistów. (fakt.pl)

Tartas miał przygotowywać dzieci do sakramentu przez kilka miesięcy. Katechezy były pełne integrującej zabawy. Potwierdzono to na profilu facebookowym parafii.

ZOBACZ TEŻ: Polski duchowny ma pałac za miliony

Zagłosuj

Czy podoba się "Komunia z Biedronką"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze