Pijane mewy puszczają pawie na plaży. To prawdziwa plaga [WIDEO]

Magdalena Kulej
11.07.2018  16:10
Pijane mewy puszczają pawie na plaży. To prawdziwa plaga [WIDEO]
Pijane mewy puszczają pawie na plaży. To prawdziwa plaga [WIDEO] Fot: Andrzej Iwanczuk/East News

Znaleziono już kilkadziesiąt odurzonych ptaków. 

Nasze samochody śmierdzą po nich jak jakaś speluna – mówią przedstawiciele Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA), którzy transportowali do swojej siedziby pijane mewy znalezione na angielskich plażach.

To na Wyspach jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. Bo o ile mewy na plażach dziwić nikogo nie powinny, to te puszczające pawie i poruszające się chwiejnym krokiem nie są tam widokiem codziennym.

Jak donosi BBC News, pod opiekę RSPCA trafiło już kilkadziesiąt odurzonych alkoholem i zdezorientowanych ptaków. Niestety kilka już padło, ale według weterynarzy większość powinna dojść do siebie. Zanim to jednak nastąpi, spędzą kilka lub nawet kilkadziesiąt godzin, walcząc z syndromem dnia następnego. 

Kiedy je zabieraliśmy, totalnie śmierdziało od nich alkoholem. Teraz nasze samochody śmierdzą jak jakaś speluna – powiedział Jo Daniel z RSPCA. (bbc.com)

Skąd mewy wzięły alkohol? Najprawdopodobniej z lokalnych browarów, które nie zabezpieczają odpadów. A z tych mewy chętnie korzystają. Stowarzyszenie apeluje do lokalnych producentów alkoholi, browarów i destylarni o odpowiednie przechowywanie odpadów i zadbanie, by nie miały one negatywnego wpływu na lokalną florę i faunę. 

ZOBACZ TAKŻE: Dzik włamał się do rolnika. Pijany jak świnia zasnął za stodołą 

Pijana mewa pod opieką RSPCA:

Zagłosuj

Jak często pijesz alkohol?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze