Pijany 2-latek w szpitalu. Miał prawie 2 promile

Magdalena Kulej
14.11.2018  16:00
dziecko pijane
dziecko pijane Fot: Pixabay.com

Do szpitala w Bełchatowie w stanie upojenia alkoholowego trafił 2-letni chłopczyk. Dziecko miało prawie 2 promile we krwi.

2-latek pod wpływem alkoholu trafił do bełchatowskiego szpitala 13 listopada wczesnym popołudniem. Jak donosi portal „Dzień Dobry Bełchatów”, dziecko zataczało się i miało problemy z kontaktem. Lekarze poinformowali, że malec miał 1,8 promila alkoholu we krwi.

Dziecko, po wykonaniu niezbędnych badań, podłączone do kroplówek, spędziło noc na oddziale pediatrycznym Szpitala w Bełchatowie. Poza silnym pragnieniem, które doskwiera dwulatkowi, chłopiec jest już w dobrej formie – poinformowała w środę rzeczniczka Szpitala Jana Pawła II Katarzyna Babczyńska. (ddbelchatow.pl)

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w środę opuści szpital.

Dlaczego dziecko było pod wpływem alkoholu?

Według wstępnych doniesień, to nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Chłopczyk, pod nieobecność matki, przebywał pod opieką wujka i dziadka - pracownika lokalnego sklepu.

Gdy dziadek obsługiwał klienta i na chwilę stracił z oczu wnuka, ten wybiegł na podwórko w poszukiwaniu wujka. Zamiast wujka znalazł butelkę z wódką pozostawioną przez jednego z klientów, odkręcił nakrętkę i napił się wyskokowego trunku – relacjonuje Babczyńska. (ddbelchatow.pl)

Gdy dziadek znalazł wnuczka, wyczuł od niego silną woń alkoholu i zaalarmował matkę chłopca. Ta od razu zawiozła go do szpitala.

ZOBACZ TEŻ: Urodziła pijanego wcześniaka. Miał 2 promile alkoholu we krwi

Przeczytaj więcej
Komentarze