Kapelan molestował nastolatkę? Duchowny usłyszał zarzuty

Magdalena Kulej
17.04.2018  12:09
Ksiądz
Ksiądz Fot: East News

Dziewczyna była pacjentką chirurgii dziecięcej.

66-letni kapelan ze Szpitala Specjalistycznego w Pile usłyszał zarzut doprowadzenia 17-letniej pacjentki do „innej czynności seksualnej”. Według lokalnych mediów kapłan dotykał i usiłował pocałować dziewczynę.

Jak donosi portal zycie.pila.pl, Jerzy K. został zatrzymany w piątek 13 kwietnia. Jego ofiara to pacjentka chirurgii dziecięcej. Duchowny miał dotykać jej bioder i ust, a także próbować ją pocałować. 

Po jego wizycie dziewczynę znaleziono zapłakaną. Opowiedziała o zachowaniu księdza. Szpital opuścił w kajdankach, a sprawą zajęła się prokuratura.

Mężczyzna usłyszał zarzut doprowadzenia małoletniej pacjentki szpitala do innej czynności seksualnej. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się ze świadkami oraz pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz pełnienia działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad osobami małoletnimi oraz sprawowania funkcji kapelana w placówkach służby zdrowia - powiedział "Życiu Piły" zastępca Prokuratora Rejonowego w Pile, Bartłomiej Urban. (zycie.pila.pl)

ZOBACZ TAKŻE: Ksiądz filmował roznegliżowane dziewczynki. Tak miał radzić sobie ze stresem

mapa
mapa Fot: Google Street View

Według wyjaśnień Jerzego K. pokrzywdzona nie sprzeciwiała się jego zachowaniu, a jemu "nie przyświecał żaden niecny cel"

Po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów w sobotę prokuratura zwolniła kapelana. Oznacza to, że pozostanie na wolności, ale będzie musiał regularnie zgłaszać się na komendę. Za zarzucane przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal seksualny na plebanii. Ksiądz gwałcił 14-latkę

Zobacz materiał Telewizji Asta w sprawie pilskiego kapelana:

Zagłosuj

Czy kapelan powinien ponieść konsekwencje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze