Skandal podczas meczu. Sędzia kopnął piłkarza... i dał mu czerwoną kartkę

Magdalena Barszczak
15.01.2018  15:53
Piłkarz wpadł na sędziego. Ten go kopnął i ukarał czerwoną kartką
Piłkarz wpadł na sędziego. Ten go kopnął i ukarał czerwoną kartką Fot: Twitter.com/ELEVENSPORTSPL

Kibice przecierali oczy ze zdumienia.

Mecz między FC Nantes a PSG ma szansę przejść do historii. Nie za sprawą spektakularnej gry, ale arbitra. Ten najpierw… sfaulował zawodnika, a następnie ukarał go czerwoną kartką i wyrzucił z boiska.

Komiczna i skandaliczna zarazem sytuacja rozegrała się w końcówce spotkania 20. kolejki francuskiej Ligue 1. Paryżanie prowadzili 1:0. W doliczonym czasie gry piłkarz Nantes Diego Carlos biegł pod własną bramkę. Przez przypadek potrącił sędziego Tony’ego Chaprona. To był błąd.

kopniak od sędziego

"Elegancja Francja"

Arbiter szybko postanowił wziąć odwet i kopnął przebiegającego obok piłkarza. Po tym wszystkim chciał ukarać Carlosa żółtą kartką. Musiał jednak sięgnąć po czerwoną, ponieważ to nie było pierwsze upomnienie dla tego zawodnika.

Prezes miejscowego klubu Waldemar Kita stwierdził, że krewki sędzia powinien zostać zawieszony na pół roku. Na gorąco jednak na sytuację zareagował śmiechem. Tę scenę widać na filmie. Rozbawieni byli też internauci, którzy fragment spotkania obejrzeli w sieci.

Francja to jest jednak stan umysłu. Lique 1 - zawsze zaje*ista – napisał przeminho3. (Twitter.com/ELEVENSPORTSPL)

W FIFA 19 powinno być możliwość rozegrania kariery arbitrem, z możliwością wślizgów itp... będzie najlepiej sprzedawaną grą w historii – skomentował Marcin. (Twitter.com/ELEVENSPORTSPL)

Elegancja Francja – dodał Jakub. (Twitter.com/ELEVENSPORTSPL)

Sędzia sfaulował zawodnika
Sędzia sfaulował zawodnika Fot: Twitter.com/ELEVENSPORTSPL

Jak informuje sport.tvn24.pl, w poniedziałek Francuska Federacja Piłki Nożnej zawiesiła arbitra w obowiązkach do odwołania. Ma zostać wezwany na przesłuchanie w tej sprawie.

Piłkarz wpadł na sędziego. Ten go kopnął i ukarał czerwoną kartką:

Zagłosuj

Czy sędzia powinien zostać zawieszony do końca sezonu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze