Wpływ alkoholu na seks i płodność. Zaskakujące wyniki badań

Wojciech Kozicki
20.07.2018  10:37
piwo wino alkohol seks płodność ciąża plemniki
piwo wino alkohol seks płodność ciąża plemniki Fot: Pixabay.com, East News/JOUBERT/BSIP

Jeśli planujecie zostanie rodzicami, musicie to przeczytać.

Alkohol ma wpływ na życie seksualne. Nie chodzi jednak tylko o zwiększony popęd po mocno zakrapianej imprezie. Włoscy naukowcy z Fondazione IRCCS Ca’ Granda Ospedale Maggiore Policlinico na łamach „Andrology” ogłosili, że piwo i wino wpływają pozytywnie na płodność i zwiększają produkcję plemników.

Zdaniem badaczy jakość nasienia poprawia się przy umiarkowanym piciu piwa i wina. Związek chmielu o nazwie Xanthohumol i przeciwutleniacze z winogron czynią z męskich plemników „twardych zawodników”. Zwiększają również objętość nasienia.

Jak podaje thedrinksbusiness.com, w badaniach wzięło udział 323 mężczyzn. Nadzorowała je doktor Elena Ricci. Chciała sprawdzić wiarygodność duńskich badań z 2014 roku, gdy ogłoszono negatywny wpływ nadużywania alkoholu na jakość spermy.   

Alkohol i płodność

Ile alkoholu powinno się pić, by łatwiej zostać ojcem? Sugerowana dawka to 4-7 butelek piwa (o objętości 330 mililitrów) lub ok. 1 butelki wina tygodniowo. Przy takich dawkach sperma staje się bardziej skoncentrowana, a szanse na zapłodnienie rosną.

Czy alkohol jest szansą na ocalenie ludzkości? Naukowcy ostrzegają, że mężczyźni produkują coraz mniej plemników. Wkrótce niezdolność do reprodukcji może stać się globalnym problemem.

ZOBACZ TEŻ: Afera podręcznikowa. Dzieci uczą się o "dziurkach i siusiakach"

Zagłosuj

Jak często uprawiasz seks?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze