Selfie z płetwalem na plaży. Turyści robili z nim straszne rzeczy

Wojciech Kozicki
23.02.2018  09:42
Zdjęcia płetwala błękitnego
Zdjęcia płetwala błękitnego Fot: Twitter.com/Rodrigo Saavedra

"Ci ludzie powinni się wstydzić".

Na południu Chile, obok miejscowości Punta Delgada, znaleziono martwego płetwala błękitnego. Morze wyrzuciło go na brzeg. Jak podaje foxnews.com, wokół zebrał się tłum gapiów, by zobaczyć 20-metrowego ssaka. Reakcja niektórych osób może szokować.

Takie skandaliczne zachowanie pokazuje brak szacunku dla zwierząt – powiedziała dyrektor Springcreek Conservation Liz Lewis. (foxnews.com)

Ci ludzie powinni się wstydzić – uważa Estefanía González z Greenpeace. (foxnews.com)

Zwykłe zdjęcia z dystansu nie wszystkich zadowoliły. Znalazły się osoby, które wdrapały się na olbrzyma, by zrobić idealnie selfie. Niektórzy wycinali napisy na jego skórze.

Wieloryb na plaży
Wieloryb na plaży Fot: Twitter.com/Rodrigo Saavedra

Przyczyna śmierci

Do akcji wkroczyła chilijska marynarka i zabezpieczyła plażę. Płetwal będzie przebadany, by ustalić przyczynę jego śmierci. Greenpeace podejrzewa jednak, że zgon mogły spowodować szkodliwe algi, które w regionie rozwijają się z powodu hodowli łososia. Liz Lewis sądzi, że mógł zginąć z głodu.

W Polsce również doszło do przypadku znalezienia na brzegu ogromnego ssaka. W pobliżu mostu Poniatowskiego nad warszawską Wisłą zauważono 15-metrowego wieloryba. Wkrótce wyjaśniono, skąd ten olbrzym wziął się w stolicy.

Płetwal błękitny zdjęcie
Płetwal błękitny zdjęcie Fot: Twitter.com/Rodrigo Saavedra

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy chciałbyś mieć selfie z płetwalem błękitnym?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze