Pociąg towarowy na siedmiopasmówce. Kierowcy jak gdyby nigdy nic

Magdalena Kulej
25.05.2018  12:22
Pociąg Baku
Pociąg Baku Fot: youtube.com/atomic1411

Internauci w szoku. 

Sieć obiegło szokujące nagranie, na którym pociąg towarowy wjeżdża na ruchliwą, siedmiopasmową drogę Neftchilar Avenue w Baku w Azerbejdżanie. Choć na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda groźnie, w rzeczywistości maszyna przejeżdża po torowisku.

Na nagraniu widać, jak kierujący samochodami osobowymi śmiało przejeżdżają tuż przed lokomotywą, a zatrzymują się dopiero, gdy nie ma już żadnej możliwości przedostania się na drugą stronę.

baku-droga
baku-droga Fot: youtube.com/Wonder World

ZOBACZ TAKŻE: Wypadek na przejeździe. Pociąg zmiótł samochód z torów  

Internauci nie dowierzają, a autorowi nagrania zarzucają manipulację materiałem. Brak szlabanów, rogatek czy jakichkolwiek ostrzeżeń wydaje im się nieprawdopodobny. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że przy filmie nikt nie majstrował. Sytuację wyjaśnił serwis „Wonder World”.

Zdarzenie zostało nagrane prawdopodobnie kilka lat temu, a przejazd kolejowy nie jest już użytkowany. Wcześniej faktycznie jedynym ostrzeżeniem przed przejeżdżającym przez środek stolicy pociągiem był wydawany przez niego sygnał dźwiękowy. Serwis wyjaśnia jednak, że znaki ostrzegawcze znajdowały się kilkadziesiąt metrów przed przejazdem, a mieszkańcy Baku najprawdopodobniej przywykli do "pułapki" na drodze. 

Zagłosuj

Które ze środków komunikacji preferujesz?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze