W Polsce powstaje bogobojne osiedle. Domy tylko dla praktykujących katolików

Magdalena Kulej
22.03.2018  11:52
Osiedle dla katolików
Osiedle dla katolików Fot: Tuchlinski / East News

Według pomysłodawców nad projektem od samego początku czuwała Opatrzność.

W Krzywaczce pod Krakowem rusza budowa nietypowego osiedla. Na Osiedlu Fatimskim mieszkańcy będą opierać swoje wzajemne stosunki na wierze w Boga.

Jak podaje portal krakow.naszemiasto.pl, dzielnica powstaje na trzyhektarowej działce 11 kilometrów od stolicy Małopolski. Pomysłodawca projektu podkreśla, że udało się ją znaleźć tylko dzięki modlitwie.

Osiedle dla wierzących

Osiedle będzie się składać z sześciu domów jednorodzinnych o powierzchni od 220 do 296 metrów kwadratowych, spośród których trzy są jeszcze na ukończeniu. Wszystkie zostały już sprzedane.

Do każdego z domostw przynależy duży ogródek działkowy. Do dyspozycji mieszkańców będzie też kapliczka i park różańcowy.

ZOBACZ TAKŻE: Stypendia tylko dla "praktykujących katolików"

Te terenie znajdzie się też wiele innych udogodnień dla chrześcijan. W części wspólnej stanie fontanna, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne. Z czasem ma tam też powstać przedszkole.

Pomysłodawca Osiedla Fatimskiego

Za pobożny pomysł odpowiada Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael, producent i dystrybutor filmów chrześcijańskich.

Tę inwestycję oddaliśmy w Boże ręce i mamy nadzieję, że rozwinie się ona we właściwym kierunku zgodnie z pragnieniami serc ludzi, mających podobne wartości. Tu chodzi o tworzenie prawdziwej wspólnoty, a to osiedle jest do tego narzędziem - powiedział Sobczyk. (krakow.naszemiasto.pl)

Przedsiębiorca podkreśla, że osiedle powstaje dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem.

ZOBACZ TAKŻE: Jezus objawił się na placku. Ludzie wierzą w cud

krzywaczka
krzywaczka Fot: Google Maps
Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze