Ulewy nie odpuszczą. IMGW wydał prognozę ostrzeżeń

Magdalena Kulej
25.06.2018  11:47
Ulewy nie odpuszczą. IMGW wydał prognozę ostrzeżeń
Ulewy nie odpuszczą. IMGW wydał prognozę ostrzeżeń Fot: TOMASZ CZACHOROWSKI/East News

Groźne zjawiska utrzymają się przez kilka dni. 

Nieprzyjemna i niebezpieczna momentami aura jeszcze nie odpuszcza. Przed groźnymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci nie wykluczają ogłoszenia alertów przed burzami i burzami z gradem.

Pogoda - poniedziałek

Jak podaje TVN Meteo, po mokrym i chłodnym weekendzie czeka nas równie nieprzyjemny początek tygodnia. Od poniedziałku w całej Polsce prognozowane są przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie możliwe są też burze. Łaskawa nie będzie też temperatura, bo miejscami nie przekroczy nawet 14 stopni Celsjusza.

Pogoda – wtorek

Sytuacja pogodowa do wtorku na pewno się nie poprawi. Na ten dzień IMGW zapowiada burze na południu oraz na północnym wschodzie kraju. Dla województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego możliwe są ostrzeżenia I stopnia przed wyładowaniami. Te miałyby obowiązywać między godziną 7.30 we wtorek a 7.30 w środę.

Pogoda – środa

Podobnie będzie w środę. Polskę znów przykryją gęste chmury. W wielu częściach spadnie deszcz, a gdzieniegdzie znów zagrzmi. IMGW przewiduje wydanie alertów I stopnia przed burzami z gradem dla województw dolnośląskiego i opolskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Niszczycielskie burze, trąby powietrzne i zamiecie pyłowe przeszły nad Polską 

Pogoda- czwartek i weekend

Zdaniem synoptyków TVN Meteo tak gwałtowna aura ma utrzymać się do czwartku. Wówczas od południa w głąb kraju ma przejść strefa intensywnych opadów deszczu.

Od piątku pogoda zacznie się stopniowo poprawiać. W trakcie nadchodzącego weekendu temperatura może wzrosnąć miejscami nawet do 28 stopni.

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze