Rozpoczęcie sezonu z przytupem. Grad, burze i wichury nad Polską

Magdalena Kulej
11.04.2018  10:03
Burza Polska
Burza Polska Fot: Tomasz Kawka/East News

Wyładowania przesuwają się po pogodowej mapie Polski. 

Wtorek był dla Polski wyjątkowo intensywnym dniem. Choć Warszawa była najcieplejszą stolicą Europy, a stołeczne termometry wskazywały aż 26 stopni, w wielu regionach kraju pojawiły się wyładowania. Towarzyszyły im burze, opady deszczu i gradu, a także silne porywy wiatru.

W nocy sytuacja pogodowa uspokoiła się, a środa 11 kwietnia będzie już o wiele bardziej przyjemna. Będzie ciepło, choć nie tak pogodnie jak w poprzednich dniach.

Jak podaje tvnmeteo.tvn24.pl, termometry pokażą w ciągu dnia 22 stopnie Celsjusza w centrum i nawet 24 na południu kraju. Kraj przykryją jednak chmury, a w wielu regionach spadnie deszcz i znów zagrzmi.  

Chłodniej może być nad morzem, gdzie powieje silniejszy wiatr. W porywach może osiągać prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Temperatura będzie sięgać maksymalnie 12 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też komunikat o sztormie w zachodniej strefie brzegowej

Pogoda na weekend

W czwartek pogoda dopisze. Będzie można śmiało kontynuować sezon grillowy. Termometry wskażą do 24 stopni w okolicach Dolnego Śląska.

Niestety burzowa aura powróci już w piątek. Tym razem gwałtowne burze nawiedzą głównie południe kraju i będą nawiedzać te rejony przez cały weekend.

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze